Prosinec 2008

Smallville

24. prosince 2008 v 14:55 | Karmolina |  Smallville
Smallville

Smallville je americký televizní seriál, který vysílá WB Television network, v Česku TV Nova. Zobrazuje život mladého Clarka Kenta předtím než se stane Supermanem

Postavy
Clark Kent herec: Tom Welling
Mladík s nadlidskými schopnostmi, který se snaží najít své místo ve světe poté, co zjistí, že je mimozemského původu. Své schopnosti využívá výhradně pro pomoc druhým v nouzi, ale bojí se, že by ho jeho přátelé zavrhli, kdyby jim řekl o svém tajemství. Jediné co chce, je být normální a žít spokojený život se svou životní láskou Lanou.
Chloe Sullivanová herečka: Allison Mack
Clarkova nejlepší kamarádka, je do něj zamilovaná, ale její city nejsou opětovány. Je redaktorkou školních novin Pochodeň a stejně jako Lexe jí to táhne k záhadám, většina jejích článků se týká lidí infikovaných mimozemským prvkem kryptonitem, který jim dodal nějaké zvláštní schopnosti.
Lex Luthor herec: Michael Rosenbaum
Miliardářův syn poslaný do Smallville, aby vedl místní továrnu na hnojiva. Clark mu zachrání život a brzy poté se stanou přáteli. Lex má velkou slabost pro různá tajemství, jako je den, kdy Clark zázračně přežil srážku s jeho autem. Postupem času se jeho přátelství s Clarkem rozpadne a Lex ukáže svou mnohem temnější stránku.
Lana Langová herečka: Kristin Kreuk
Clarkova sousedka, do které je beznadějně zamilovaný. Její rodiče zemřeli při metorickém dešti a všichni v ní proto i po letech vidí jen malou holčičku, která potřebuje být chráněna. Časem se velmi zblíží s Clarkem, ale jejich vztah nikdy nebude fungovat, protože ji Clark odmítá ríct své tajemství.
Pete Ross herec: Sam Jones III.
Další Clarkův kamarád. Nesnáší Luthory, protože cítí, že okradli jeho rodinu. Clark se mu velmi brzy svěří se svým tajemstvím. Pete miluje Chloe, ale neřekne jí to, protože se nechce dostat do milostného trojúhelníku Clark-Lana-Chloe. Jeho účinkování v seriálu končí ve třetí sérii, kdy odjede ze Smallville, protože je pro něj moc obtížné chránit Clarkovo tajemství.
Martha Kentová herečka: Annette O'Toole
Clarkova adoptivní matka. Spolu se svým manželem Jonathanem vychovala Clarka na rodinné farmě a učí ho, jak se vypořádat se svými schopnostmi. V seriálu skončí na konci šesté řady.
Jonathan Kent herec: John Schneider
Clarkův adoptivní otec. Sdílí s Clarkem své zkušenosti a velmi mu pomáhá střežit jeho tajemství. Jedinou důležitou věcí v jeho životě je ochrana Clarka. Ta ho v páte řadě bude stát život.
Lionel Luthor herec: John Glover
Lexův otec, velmi bohatý a mocný byznysmen. Pro dosažení svých cílů často využije nelegálních metod. Lex s tímto způsobem nakládání s mocí nesouhlasí a Lionel v něm proto vidí neúspěch. Časem se z něj stane posel Jor-Ela, Clarkova biologického otce. Lionel je vedlejší postava v první sérii a hlavní postava od druhé série, v seriálu skončí v sedmé sérii, kdy je zavražděn.
Lois Laneová herečka: Erica Durance
Chloeina sestřenice, do Smallville přijede kvůli vyšetření smrti Chloe. Nastěhuje se ke Kentovým a zkamarádí se s Clarkem. Chloe ji přivede k novinařině a Lois poté vezme místo v časopise Inquisitor. Lois je vedlejší postavou ve čtvrté sérii a hlavní postava od páté série.
Whitney Fordman herec: Eric Johnson
Kapitán fotbalového týmu a přítel Lany v první řadě. Ze začátku žárlí na Clarka a myslí si, že mu chce Lanu přebrat, později se z nich stanou přátelé. Jeho vztah s Lanou skončí ve chvíli, kdy vstoupí do námočnictva a zemře v boji.
Jason Teague herec: Jensen Ackles
Přítel Lany ve čtvrté sérii, následuje ji z Paříže do Smallville, kde vezme místo fotbalového trenéra. Časem se ukáže, že za jeho vztahem s Lanou stojí mnohem více, než jen láska. Zemře na konci čtvrté série.
Oliver Queen herec: Justin Hartley
Mladý milionář se skrytou identitou - Green Arrow. Prožívá románek s Lois, ale stejně jako Clark odmítne říct jí své tajemství. Oliver je vedlejší postavou v šesté a sedmé sérii, ale bude hlavní postavou v osmé sérii.
Jimmy Olsen herec: Aaron Ashmore
Fotograf pracující pro noviny Daily Planet a kluk Chloe. Jimmy je vedlejší postavou v šesté sérii a hlavní postavou od sedmé série.
Kara herečka: Laura Vandervoort
Clarkova biologická sestřenice z Kryptonu v sedmé sérii. Byla poslána na zem, aby dohlédla na Clarka. Už na kryptonu se starala o Clarka, ale dostala se do umělého spánku a nezestárla ani o den, takže je teď v přibližně stejném věku jako on. Má všechny schopnosti jako Clark a navíc ovládá létání.
Fotky

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Lady Diana

23. prosince 2008 v 14:41 | Karmolina |  Lady Diana
Lady Diana

Diana Spencer

Narození
Datum:1.července 1961
Místo:Sandringham, Norfolk, Anglie
Úmrtí
Datum:31. srpna
1997
Místo:Paříž, Francie


Diana Frances Spencerová, známá často, ač chybně, jako Princezna Diana, (1. července 1961 Sandringham - 31. srpna 1997 Paříž) byla první manželkou následníka britského trůnu prince Charlese a matkou jeho dvou synů. Po svém rozvodu se soustředila na charitativní práci pro Červený kříž a zejména na boj proti AIDS a pozemním minám. Ve své době patřila mezi nejznámější a nejpopulárnější světové osobnosti. Spolu se svým tehdejším přítelem Dodim al-Fayedem zahynula při automobilové nehodě, jejíž příčiny se později staly předmětem spekulací a konspiračních teorií.

Život

Dětství

Diana Frances Spencerová se narodila 1. července 1961 v aristokratické rodině. Její otec se jmenoval John Spencer a matka Frances Rocheová, později Spencer. Vyrůstala se svými sourozenci v Park House na sandringhamském statku. Byla pokřtěná farářem a bývalým biskupem Percym Herbertem.
Dianu těžce zasáhl rozvod rodičů v roce 1969. Ona, její bratr a dvě sestry byli svěřeni do otcovy péče. I přesto, že si oba rodiče našli nové partnery, Diana si zachovala k oběma velmi vřelý vztah. V roce 1975 se její otec stal osmým hrabětem Spencerem po smrti dědečka Alberta Spencera, a proto se její titul změnil na Lady Diana Spencerová(do té doby směla používat titul ctihodná Diana Spencer).

Vzdělání

Diana studovala v Riddlesworth Hall v Norfolku a poté ve West Heath Girls' School v Sevenoaksu, kde byla považována za podprůměrnou studentku. Nezvládla zkoušky, a tak v roce 1977 opustila West Heath a navštěvovala institut Alpin Videmanette, což byla soukromá dívčí škola v Rougemont ve Švýcarsku. Nikdy nevynikala v učení, ale ve West Heath v Kentu v roce 1977 byla odměněna speciální cenou za svojí práci (službu). Byla popisována jako dívka, která ví, co je potřeba udělat, a dělá to, jak si myslí, že je to správně.
Když se vrátila ze Švýcarska do Londýna, krátkodobě tam pracovala jako chůva a vychovatelka, předtím než se stala učitelkou v mateřské škole. Diana byla talentovaná amatérská zpěvačka, vynikala ve sportu a údajně toužila být tanečnicí.

Svatba

Diana a její sourozenci vyrůstali v domě svého otce na královských statcích v Sandringhamu a v rodinném domě svého otce v Althorpu. Znala královskou rodinu od raného věku. S Charlesovými mladšími bratry Edwardem a Andrewem si v dětství hrála.
Milostný život prince Charlese byl vždy předmětem spekulací v tisku. Ohledně jeho budoucí manželky na něj byl kladen požadavek, aby jeho nevěsta byla členkou anglikánské církve. Jeho prastrýc hrabě Mountbatten z Barmy, který byl zavražděn v roce 1979, mu dal radu, aby se oženil s nevinnou mladou dívkou, která k němu bude vzhlížet. Aby získal souhlas své rodiny, očekávalo se, že jeho nevěsta bude mít královský nebo šlechtický původ. Zdálo se, že Diana splňuje všechny podmínky.
Diana a Charles spolu začali chodit v roce 1980 a ze začátku byl jejich vztah utajován před médii. Ale brzy kamery a foťáky zachytily "Shy Di" (plachou Dianu), která ve svých 19 letech okouzlila celý svět svou krásou a nevinností. Charles ji požádal o ruku v únoru roku 1981. Zásnubní fotografie ukazující usmívající se pár a Dianu ukazujíc svůj prsten - 18i karátový safír vykládaný diamanty se staly velmi populárními. Svatba se konala v katedrále sv. Pavla 29. července 1981. Svatební cestu Charles s Dianou strávili v Hampshire a poté na královské jachtě Britannia ve Středozemním moři. Vztah prince a princezny se stal téměř veřejným vlastnictvím.

Dědicové trůnu

Královský pár nenechal veřejnost dlouho čekat na oznámení, že čekají nástupce trůnu. Diana porodila Williama Arthura Philipa Louise 21.června 1982, méně než rok po jejich svatbě. O dva roky později, 15. září 1984, uviděl světlo světa druhý syn princ Harry (Henry Charles Albert David). Byla velmi oddanou matkou a pokoušela se vystavit své syny také životu mimo palác.

Lady Diana ve společnosti

Diana poctivě plnila povinnosti královského života s úctou, která povzbuzovala královskou rodinu. Diana ve skutečnosti vypadala, že si užívá stříhání stužek a sbírání peněz pro charitu. Rozdávala teplo a zájem přímým a upřímným způsobem jak chudým lidem tak celým davům. Diana vysoká, hubená a okouzlující si užívala moderního oblékání a nosila nejnovější britskou módu. Její fotografie se staly na veřejnosti velmi populární, protože zobrazovaly vzor moderního člena královské rodiny.

Krize a rozvod s princem Charlesem

Ale ve druhé polovině 80. let se začaly mezi Dianou a Charlesem objevovat problémy a jejich vztah se zhoršil. Jejich záliby se lišily. Charlesovou vášní byli koně, zahradničení a architektura. Diana milovala popovou hudbu, přepychové oblečení a drby. Kolem roku 1986 začal Charles znovu navštěvovat svou starou lásku Camillu Parker Bowlesovou, zatímco Diana trpěla bulimií a dokonce se pokusila o sebevraždu. Charles a Diana se i přesto objevovali na veřejnosti spolu, ale v osobním životě žili každý svůj vlastní život. Zvěsti o nespokojenosti páru se rychle staly oficiálními, když 9. prosince 1992 tehdejší předseda vlády John Major oznámil parlamentu, že Charles a Diana žijí odděleně. Po dlouhém řízení byli rozvedeni dne 28. srpna 1996. I po rozvodu však Diana oficiálně zůstávala členkou královské rodiny jako matka budoucího následníka trůnu.

Služba ostatním lidem

Od zasnoubení s princem Charlesem v roce 1981 až do své smrtelné automobilové havárie v roce 1997 byla Diana jedna z nejznámějších žen po celém světě. Během svého života byla často označována za nejvíce fotografovanou osobu na zemi. Po rozvodu s Charlesem Diana usilovala o vytvoření svého nového veřejného postavení a působení. Bojovala proti nášlapným minám, navštívila Bosnu a Angolu a také pokračovala ve své práci v organizaci na pomoc lidem postiženým AIDS a v charitách pro děti.

Charitativní činnost

Lady Diana navštěvovala nemocnice, utěšovala nemocné a převzala ochranu nad několika charitativními organizacemi. Diana také zorganizovala veřejnou dražbu 79 oděvů posbíraných za celých 15 let, jež byla po boku prince Charlese. Veškerý výtěžek věnovala charitě.

Minová pole

V lednu roku 1997 navštívila Angolu, kde sloužila u mezinárodního červeného kříže jako VIP dobrovolník. Šla na návštěvu do nemocnice k lidem, kteří přežili výbuch nášlapné miny, účastnila se projektu "uvědomění si nebezpečnosti min okolo domovů a vesnic".
V srpnu 1997 odjela do Bosny a celým světem proletěla fotografie princezny ve vojenské bundě a helmě, procházející se po minovém poli. Její zájem o miny byl zaměřen převážně na zranění jimi způsobená, a to nejvíce na dětech, která stále přibývají, i když válka už dávno skončila.
Princeznina snaha ovlivnila v lednu 2005 Organizaci spojených národů (OSN), která vehementně apelovala na národy jako producenty velkého množství min. Čína, Indie, Jižní Korea, Pákistán, Rusko i USA podepsaly Ottawskou smlouvu, která zakazuje výrobu a užití protipěchotních min.

AIDS

Další fotkou, která obletěla svět v dubnu roku 1987, byla Lady Diana sedící na posteli člověka nakaženého virem HIV a hladící mu ruku. Chtěla tak ukázat světu, že tito lidé si nezaslouží žádnou izolaci a opovržení, ale soucit a vlídnost ostatních. Zároveň tak dala trpícím naději na lepší život i s nemocí a podařilo se jí změnit názor a pohled veřejnosti. Diana podnikala také tajné návštěvy v nemocnicích u smrtelně nakažených pacientů AIDS. Tyto výlety byly médiím skryty.

Dianina smrt

Pozdě v noci 30. srpna 1997 opustila se svým milencem Dodim Al-Fayedem hotel Ritz v Palace Vendome v Paříži a snažila se uniknout devíti francouzským novinářům, kteří ji pronásledovali. Krátce po půlnoci v neděli 31. srpna vjelo auto do tunelu poblíž Place de l´Alma. Řidič byl podle jedné z verzí opilý a při útěku bulvárním novinářům jel rychlostí 95-110 km/h, čímž překročil povolenou rychlost. Jiná verze hovoří o zavraždění Diany za užití oslnění řidiče automobilu prudkým světlem a vyvoláním následné havárie. Automobil značky Mercedes narazil do zdi na pravé straně, odrazil se a čelně narazil do třináctého z pilířů, který podpíral střechu tunelu.
Dodi al Fayed a Henri Paul byli mrtví hned na místě nehody. Lady Diana ležela uvězněná pod troskami auta. Poté, co ji záchranáři stabilizovali a odvezli do nemocnice, se zjistilo, že její zranění jsou příliš rozsáhlá. Její srdce bylo přemístěno z levé na pravou stranu hrudníku s rozřízlou plicní tepnou. I přes operaci museli lékaři nakonec konstatovat Dianinu smrt.
Lionel Jospin (francouzský premiér), Bernadette Chirac (manželka prezidenta Jacquese Chiraca) a Bernard Kouchner přišli vzdát princezně poslední poklonu. Do Anglie tělo převezl princ Charles a Dianiny dvě sestry.

Pohřeb a místo posledního odpočinku

Dianina smrt byla provázena neobyčejně hlubokým a rozsáhlým smutkem celého světa. Pohřeb se konal 6. září ve Westminsterském opatství.
Na její pohřeb přišly truchlit tři miliony lidí nejen z Londýna a poslední rozloučení sledovalo dvě a půl miliardy diváků ve 187 státech. Více než milion kytic bylo přineseno a položeno před práh Kensingtonského paláce. Elton John také přetextoval svou baladu "Svíce ve větru" a věnoval ji zesnulé. Nad vjezdem do tunelu, kde Diana zemřela, je postaven památník Plamen svobody (The Flame of Liberty).
Diana je pohřbena v Althorp Park, ve svém domově v Northamptonshire, na malém ostrůvku uprostřed jezera známém jako The Oval. Cestu k jezírku lemuje 36 Dubů, podle jejího věku v době smrti. Místo stráží čtyři černé labutě. Blízko také stojí starobylé arboretum, které chrání před sluncem stromy zasazené princem Williamem, princem Harrym, dalšími členy rodiny i princeznou samou.

Diana SpencerStarGate

20. prosince 2008 v 18:54 | Karmolina |  StarGate
StarGate

Hvězdná brána (v anglickém originále Stargate SG-1 ) je televizní sci-fi seriál natočený v americko-kanadské spolupráci na podkladě filmu Hvězdná brána. Seriál a licence vlastní společnost Metro-Goldwyn-Mayer (MGM). Od roku 1997 bylo natočeno 10 řad s celkovým počtem 214 epizod. V České republice bylo s českým zněním nejprve odvysíláno prvních 6 řad, později i zbylé 4.
Na dabingu 7. až 10. řady se u hlavních postav podíleli stejní herci, jinak už tomu bylo u některých vracejících se postav. Navíc, protože TV Nova zařizovala dabing nových sezón na "poslední chvíli", byl původní překladatel seriálu Tomáš Studený v tuto dobu zaneprázdněn, a někteří jeho zástupci, kteří nebyli s předchozím dějem příliš seznámeni, nedokázali udržet všechny zažité tvary českého překladu a v několika případech dokonce ztratila věta pro českého diváka vtip, protože již neodkazovala na humornou scénku v minulosti. Chybou byl nestejný překlad jména goaul'da Yu namísto Ti. Raritou bylo prohlásit "spartánské prostředí" základny Alfa za prostředí "sparťanské
Navazujícím volným pokračováním sedmé řady je seriál Stargate Atlantis, jehož děj se odehrává současně s původní SG-1. V České republice nebyl doposud odvysílán, a v nejbližší době se jeho televizní distribuce u nás ani neplánuje.
V roce 2009 se na obrazovkách objeví další "spin-off" s názvem Stargate Universe který konečně osvětlí funkci deváteho chevronu brány

Hlavní postavy
 • (plk. -> brig. gen. ->) gen. maj. Jack O'Neill - Richard Dean Anderson (1997-2005
 • Dr. Daniel Jackson- Michael Shanks (1997-2002, 2003-2007)
 • (kapt. -> maj. ->) plk. Samantha Carterová - Amanda Tapping (1997-2007)
 • Jaffa Teal'c - Christopher Judge (1997-2007)
 • plk. Cameron Mitchell - Ben Browder (2005-2007)
 • Vala Mal Doran - Claudia Black (2004-2007)
 • (gen. maj.->) gen. por. George Hammond - Don S. Davis (1997-2004)
 • Jonas Quinn - Corin Nemec (2002-2003)
 • gen. maj. Hank Landry - Beau Bridges (2005-2007)
Příběh

V roce 1928 byl nalezen v Egyptě kruh ze zvláštní horniny (Naquadah), která se na Zemi doposud nikde neobjevila. Kruh byl převezen z Afriky do Ameriky na lodi Achilles v roce 1939, protože Američané věřili, že je to zbraň, která nesmí padnout do rukou nacistů. Američané na něm prováděli různé pokusy, většinou však nezdařené. Prvním úspěchem bylo, když se jim podařilo vytvořit stabilní červí díru na planetu Heliopolis. V "současnosti" příběhu natrefila dcera objevitele hvězdné brány Catherine Langfordová na vědce (Daniel Jackson), který věří, že pyramidy vybudovali mimozemšťané. Jackson rozluštil symboly na obvodu kruhu jako souhvězdí, která určují adresu vzdálené brány ve vesmíru.
Kruh je podle textu, který Daniel přeložil, pojmenován Hvězdná brána. Bylo zjištěno, že brána slouží jako transportní zařízení pro cestování ve vesmíru mezi planetami. Adresa cílové brány je zadávána pomocí symbolů umístěných na bráně. V seriálu cestují týmy vesmírem, objevují jiné planety a nové civilizace.
Také podporují boj jiných světů s Goa'uldy. Jednotlivé epizody pojednávají o "práci" týmu SG-1, prvního a nejstaršího SG týmu. Bylo zjištěno, že Goa'uldi žili i na Zemi a vydávali se za bohy starého Egypta, Řecka a dalších období, ale v dávné době (cca 3000 let před naším letopočtem) vypuklo povstání lidí, kdy byla brána pohřbena a Goa'uldi tak ztratili kontakt se Zemí.

Fotky

Hvězdná brána (TV)

Hvězdná brána (TV)

Hvězdná brána (TV)

Hvězdná brána (TV)

Hvězdná brána (TV)

Robert Kubica

16. prosince 2008 v 11:00 | Karmolina |  Robert Kubica
Robert Kubica

Robert Kubica

Robert Kubica (* 7. prosince 1984 Krakov, Polsko) je prvním polským pilotem Formule 1, v současnosti jezdí za BMW Sauber.

Motokáry
Kubica projevil svou lásku ke všem typům aut v mladém věku, když ve čtyřech letech, když uviděl malý off-road. Po dlouhých debatách se svými rodiči, mu otec koupil malou motokáru a mladý Kubica strávil mnoho hodin řízením okolo plastových lahví. Když byl Robert starší, usoudil, že už to chce něco lepšího a tak mu jeho otec koupil opravdovou motokáru. I tak byl ale Robert stále příliš mladý, aby startoval na Polském šampionátu motokár, jelikož mu ještě nebylo deset let. Když vstoupil do šampionátu, za tři roky v Polsku získal šest titulů. Po jeho třetí sezóně se Kubica rozhodl zkusit štěstí v Itálii. Roku 1998 vyhrál Kubica Mezinárodní Italský Motokárový šampionát, jako první cizinec v historii.
Kubica také zaznamenal druhou pozici v Evropském motokárovém šampionátu a vyhrál Monacký motokárový pohár, který se odehrával na části trati, na které se závodí F1. O rok později obhájil svůj titul v Itálii a též absolvoval Mezinárodní Německý motokárový šampionát. V témže roce opět vyhrál Monacký motokárový pohár, Margutti Trophy a závod Elf Masters. V roce 2000, v poslední sezóně v motokárách, obsadil Kubica čtvrtá místa jak v Evropském, tak Světovém šampionátu motokár.

Juniorské formule
Kubica odstartoval svou profesionální kariéru v roce 2000 jako testovací jezdec ve voze ze série Formule Renault. V následujícím roce ale už naplno závodil a ve své první sezóně ve Formuli Renault si vyjel pole position a také se stal členem RDD. V roce 2002 už vyhrál čtyři závody a skončil v sérii Formule Renault 2000 celkově na druhém místě. Také byl sedmý ve Formuli Renault Eurocup. Na konci roku si ještě zajel závod Brazilské Formule Renault 2000 na okruhu Interlagos. Tento závod pro něj znamenal jednoznačné vítězství.

Po působení v sériích Formule Renault se Robert přesunul do Evropské série Formule 3. Tento krok dál byl ale narušen dopravní nehodou, při které si Kubica zlomil ruku. Ale Robert se jen tak nevzdal a nastoupil do závodu i s 18 titanovými šrouby a závod na Norisringu vyhrál. Celkově ale skončil na 12. místě. Na konci roku ještě Kubica vyhrál pouliční závod na Sardinii a skončil pátý v závodech v Koreji a na Macau. Ve své druhé sezóně v Evropské sérii Formule 3 skončil Robert s továrním týmem Mercedes na sedmém místě. V listopadu 2004 zaznamenal Robert pole position v Grand Prix Macau F3, kde zajel rekord okruhu, přesto to stačilo jen na 2. místo. V roce 2005 vyhrál Kubica Světovou sérii Renault s týmem Epsilon Euskadi, což mu zajistilo testování ve Formuli 1 za tým Renault.


Formule 1


BMW Sauber (od 2006)

V roce 2006 se stal Kubica oficiálním testovacím a třetím jezdcem u týmu BMW Sauber. Díky jeho velice dobrým výsledkům v pátečních trénincích a soukromých testech si vysloužil slova Maria Theissena, manažera BMW Sauber, který prohlásil, že by se Robert mohl stát prvním Polákem ve Formuli 1 v roce 2007. V srpnu 2006 si Jacques Villeneuve, dosavadní jezdec BMW Sauber, stěžoval na silné bolesti hlavy po havárii během Grand Prix Německa. Jacques chtěl sice závodit, tým mu to ale nepovolil a pro Grand Prix Maďarska ho měl nahradit Robert Kubica. V kvalifikaci si hned vyjel 9. místo a porazil tak týmového kolegu, Nicka Heidfelda. V závodě dojel Robert sedmý, nicméně byl po závodě diskvalifikován za příliš malou váhu vozu. Poté Villeneuve z týmu BMW odešel a Kubica tak měl zůstat do konce sezóny a nejspíš i na sezónu příští. To první bylo také záhy potvrzeno.

V Grand Prix Turecka se mu ale nedařilo, když špatně přezul pneumatiku a dojel až dvanáctý. Jeho týmový kolega Heidfeld skončil už v první zatáčce. Ve svém třetím závodě ve F1, Grand Prix Itálie, překonal Kubica všechna očekávání, když dojel jako třetí a stal se tak jako první Polák, který stanul na pódiu a také jako první Polák, který vedl závod. V současné době je jedním ze čtyř jezdců, kteří v posledních letech stanuli v prvních třech závodech na stupních vítězů (ostatní jsou Ralf Schumacher - Grand Prix Argentiny 1997; Alexander Wurz - Grand Prix Velké Británie 1997 a Lewis Hamilton - Grand Prix Austrálie 2007). Jeho čtvrtý závod, Grand Prix Číny, se mu ale nepovedl, když znovu špatně zvolil pneumatiky a dojel až třináctý. Na začátku závodu vyjel hned z trati a ze 17. místa se prokousal až na 5. místo, pak ale zajel do boxů a jak už bylo zmíněno dojel třináctý. Body z Grand Prix Itálie byly v sezóně jedinými, a Robert byl klasifikován ze 6 body na 16. místě. Ke konci sezóny bylo také oznámeno, že jezdeckou dvojici BMW Sauber pro rok 2007 budou tvořit Nick Heidfeld a Robert Kubica.

Fotky

Robert Kubica

Robert Kubica

Robert Kubica

Robert Kubica

Robert Kubica

Lewis Hemilton

14. prosince 2008 v 10:00 | Karmolina |  Lewis Hemilton
Lewis Hemilton

Lewis Hamilton

Lewis Carl Hamilton je britský pilot Formule 1, mistr světa z roku 2008, v současnosti jezdí za McLaren.
Hamilton závodil v motokárách od osmi let. Když mu bylo devět, setkal se při předávání ocenění s šéfem týmu McLaren Ronem Dennisem a řekl mu, že jednou by chtěl závodit za McLaren. O čtyři roky později, podepsal Hamilton smlouvu s McLarenem na program pro podporu mladých jezdců. Hamilton se roku 2000 stal Evropským šampiónem v motokárách, kde získal maximální počet bodů a o rok později přestoupil do závodních aut. Postupoval skrz juniorské formule, získal titul ve Formuli Renault, Formuli 3 a GP2. Poté se stal už jezdcem Formule 1 a rok 2007 zahájil u týmu McLaren, tak jak kdysi řekl Ronu Dennisovi. Ve své první sezóně, se stal jediným nováčkem, který kdy vedl šampionát. Ve své první sezóně obsadil skvělé konečné druhé místo. V druhé sezóně se stal nejmladším mistrem světa v historii Formule 1.

Osobní život

Hamiltonovi prarodiče z otcovy strany emigrovali do Velké Británie z Grenady v 50.letech. Jeho dědeček pracoval v Londýnské podzemní dráze. Lewisova matka Carmen a otec Anthony (který je nyní IT konsultant) pojmenovali svého potomka po americkém olympijském vítězi v atletice, Carlu Lewisovi. Hamiltonovi rodiče se rozvedli, když byly Lewisovi 2 roky. Do svých deseti let žil Lewis u své matky, potom se svým otcem, nevlastní matkou a s nevlastním bratrem, trpícím mozkovou obrnou. V šesti letech začala Hamiltonova závodnická kariéra, když mu otec půjčil motokáru. Jeho otec měl zároveň 3 zaměstnání, aby mohl Lewis závodit. Stále mu však zbýval i čas, aby s Lewisem jezdil po závodech. Hamilton navštěvoval Školu Johna Henryho Newmana v Stevenage. Ve velmi nízkém věku už uměl karate, když si jeho závodnických úspěchů všímali místní rváči. Když mu bylo dvanáct let, získal svůj první černý pás v tomto sportu.

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton

Britney Spears

13. prosince 2008 v 18:50 | adam-rodriguez |  Britney Spears
Britney Spears

Britney Jean Spears je americká popová zpěvačka, vítězka Grammy a cen MTV Video Music Awards, skladatelka písní, tanečnice a herečka. Nejvíce vešla ve známost svými písněmi "...Baby One More Time" "Toxic", "Gimme More", "Womanizer", "Radar", "Break the Ice" nebo "Piece of Me". Jako malá začínala v televizi v New Mickey Mouse Clubu, pět let po skončení tohoto pořadu v roce 1998 se vydala na sólovou pěveckou kariéru.
Provdala za tanečníka Kevina Federlina, se kterým se v roce 2007 rozvedla a s nímž má dvě děti.

Fotky

Britney Spears

Britney Spears

Britney Spears

Britney Spears

Britney Spears

Karma

13. prosince 2008 v 17:40 | Karmolina |  Karma
Karma

Karma
Skupina karma vznikla v chorvatském městě Umag. Karma se skládá ze člěnů: TARA vlastním jménem Majda Suselj, PIPI vlastním jménem Josip Miani a DJ NENO vlastním jménem Nenad Čirjak.

Diskografie • 2006 Avantura
 • 2005 Malo pomalo (Speciální edice)
 • 2004 Karma For DJs
 • 2004 Malo pomalo (Normální + platinová edice) (cd 1)
 • 2004 Malo pomalo (Platinová edice) (cd 2)
 • 2004 Remixes
 • 2003 Sedam Dana
 • 2003 Zavrti život (Normální + bonusová edice)
 • 2003 Zavrti život (Platinová edice) (cd 1)
 • 2003 Zavrti život (Platinová edice) (cd 2)
Fotky
Karma
Karma

Karma

Karma

Karma

Karma

Karma

Karma

Karma

Karma
Karma

Karma

Natalia Oreiro

13. prosince 2008 v 17:09 | Karmolina |  Natalia Oreiro
Natalia Oreiro

Natalia Oreiro


Rodné jménoNatalia Marisa Oreiro Iglesias
Narození19. květen 1977
Uruguay Montevideo Uruguay
Aktivní roky1999- aktivní
Významná(é) role1999- serial (telenovela) Divoký Anděl


Natalia Marisa Oreiro Iglesias Poggio Bourié de Mollo je populární uruguayská herečka a zpěvačka.

Životopis
Od svých 8 let docházela na kurzy herectví, ve dvanácti vyhrála konkurs na hraní reklamy a do svých sedmnácti účinkovala ve více než 30 spotech (mezi nimi i reklama na Pepsi nebo Niveu). Tehdy se rozhodla pro hereckou kariéru a odstěhovala se do Buenos Aires (Argentina). Bydlela v malém podnájmu o přibližné výměře 30 m². Docházela na konkurzy do televize a po několika odmítnutích dostala malou roli v telenovelách Dulce Ana a Inqonquistable corazon. První hlavní roli hrála v seriálu 90-60-90 modelos, poté v Ricos y Famosos. Po dotočení těchto seriálů si jí všimli filmoví producenti a Natalia obdržela nabídku k natočení filmu Un Argentino en Nueva York (1998), který byl v Argentině tak úspěšný, že v prvním týdnu porazil i Titanic. Při této příležitosti měla možnost nazpívat k filmu úvodní píseň, což dokázalo, že je i nadanou zpěvačkou.
Poté přišla klíčová role v telenovele Divoký anděl (Muñeca brava, 1999, lehce komediální seriál, který se vysílal v 27 zemích včetně ČR a přinesl Natalii celosvětovou popularitu. Hraje zde Millie, praštěnou holku, která v 18 odchází z pěstounského kláštera pracovat jako služka v domě Di Carlo, aby se později zamilovala do syna pána domu, Iva. Příběh se odvíjí po 270 dílů, což z něj činí jeden z nejdelších v historii telenovel. Natalia k seriálu nazpívala i úvodní píseň a vydala své první CD, jehož skladby byly v DA použity. Následovalo velké evropské turné, při němž navštívila i Prahu, aby zde vystoupila na koncertu, předala Slavíka Lucii Bílé a převzala platinovou desku za své album. Při té příležitosti představila fanouškům i své druhé album, Tu Veneno, za které dostala zlatou desku (ne jenom jednu). Dále hrála v seriálech (Kachorra, El Deseo, Sos mi vida, Al ritmo del tango, Botines, minutová role v La guerra de los gimnasios film Cleopatra). K seriálu Kachorra, též vysílaného u nás, vydala třetí CD s názvem Turmalina.
V roce 2006 Natalia znovu spolupracuje se svým televizním partnerem z Anděla, Facundem Aranou, na seriálu Sos mi vida, opět komediálně laděné telenovele o dívce-boxerce, která si po zranění musí hledat alternativní práci a v té se seznámí s Martínem (Arana), který je šéfem podniku.

Soukromý život

Její první velká láska, herec Pablo Echarri, byl po dobu celých šesti let jejím snoubencem, když se zcela nenadále rozešli. Natalia rozchod prožívala velmi těžce, ale po pár měsících se rozhodla znovu "vstoupit do života" a začala se na veřejnosti ukazovat s rockerem Ricardem Mollem, který je asi o 20 let starší než ona. Po půlroční známosti se 31. prosince 2003 vzali a společně se přestěhovali do buenosaireské čtvrti Palermo Viejo.
Rodinu Natalie kromě Ricarda tvoří matka Mabel, otec Carlos, sestra Adriana a babička Beba. Všichni žijí v Uruguayi, kromě Adriany, která se provdala do Mexika.
Před několika lety ale proběhla aféra, kdy starší uruguayský pár řekl tisku, že Natalia je jejich dcera. Po mnoha testech DNA a vyšetřování se zjistilo, že je to lež a Natalia pár zažalovala

Fotky

Natalia Oreiro

Natalia Oreiro

Natalia Oreiro

Natalia Oreiro

Natalia Oreiro

Adam Rodriguez-fotky

3. prosince 2008 v 16:44 | Karmolina
Adam Rodriguez

Adam Rodriguez-LRS-032321.jpg
Adam Rodriguez-LRS-032320.jpg
Adam Rodriguez-ESA-002137.jpg
Adam Rodriguez-ESA-002136.jpg
Adam Rodriguez-ESA-002135.jpg
Adam Rodriguez-ESA-002134.jpg