Smallville

24. prosince 2008 v 14:55 | Karmolina |  Smallville
Smallville

Smallville je americký televizní seriál, který vysílá WB Television network, v Česku TV Nova. Zobrazuje život mladého Clarka Kenta předtím než se stane Supermanem

Postavy
Clark Kent herec: Tom Welling
Mladík s nadlidskými schopnostmi, který se snaží najít své místo ve světe poté, co zjistí, že je mimozemského původu. Své schopnosti využívá výhradně pro pomoc druhým v nouzi, ale bojí se, že by ho jeho přátelé zavrhli, kdyby jim řekl o svém tajemství. Jediné co chce, je být normální a žít spokojený život se svou životní láskou Lanou.
Chloe Sullivanová herečka: Allison Mack
Clarkova nejlepší kamarádka, je do něj zamilovaná, ale její city nejsou opětovány. Je redaktorkou školních novin Pochodeň a stejně jako Lexe jí to táhne k záhadám, většina jejích článků se týká lidí infikovaných mimozemským prvkem kryptonitem, který jim dodal nějaké zvláštní schopnosti.
Lex Luthor herec: Michael Rosenbaum
Miliardářův syn poslaný do Smallville, aby vedl místní továrnu na hnojiva. Clark mu zachrání život a brzy poté se stanou přáteli. Lex má velkou slabost pro různá tajemství, jako je den, kdy Clark zázračně přežil srážku s jeho autem. Postupem času se jeho přátelství s Clarkem rozpadne a Lex ukáže svou mnohem temnější stránku.
Lana Langová herečka: Kristin Kreuk
Clarkova sousedka, do které je beznadějně zamilovaný. Její rodiče zemřeli při metorickém dešti a všichni v ní proto i po letech vidí jen malou holčičku, která potřebuje být chráněna. Časem se velmi zblíží s Clarkem, ale jejich vztah nikdy nebude fungovat, protože ji Clark odmítá ríct své tajemství.
Pete Ross herec: Sam Jones III.
Další Clarkův kamarád. Nesnáší Luthory, protože cítí, že okradli jeho rodinu. Clark se mu velmi brzy svěří se svým tajemstvím. Pete miluje Chloe, ale neřekne jí to, protože se nechce dostat do milostného trojúhelníku Clark-Lana-Chloe. Jeho účinkování v seriálu končí ve třetí sérii, kdy odjede ze Smallville, protože je pro něj moc obtížné chránit Clarkovo tajemství.
Martha Kentová herečka: Annette O'Toole
Clarkova adoptivní matka. Spolu se svým manželem Jonathanem vychovala Clarka na rodinné farmě a učí ho, jak se vypořádat se svými schopnostmi. V seriálu skončí na konci šesté řady.
Jonathan Kent herec: John Schneider
Clarkův adoptivní otec. Sdílí s Clarkem své zkušenosti a velmi mu pomáhá střežit jeho tajemství. Jedinou důležitou věcí v jeho životě je ochrana Clarka. Ta ho v páte řadě bude stát život.
Lionel Luthor herec: John Glover
Lexův otec, velmi bohatý a mocný byznysmen. Pro dosažení svých cílů často využije nelegálních metod. Lex s tímto způsobem nakládání s mocí nesouhlasí a Lionel v něm proto vidí neúspěch. Časem se z něj stane posel Jor-Ela, Clarkova biologického otce. Lionel je vedlejší postava v první sérii a hlavní postava od druhé série, v seriálu skončí v sedmé sérii, kdy je zavražděn.
Lois Laneová herečka: Erica Durance
Chloeina sestřenice, do Smallville přijede kvůli vyšetření smrti Chloe. Nastěhuje se ke Kentovým a zkamarádí se s Clarkem. Chloe ji přivede k novinařině a Lois poté vezme místo v časopise Inquisitor. Lois je vedlejší postavou ve čtvrté sérii a hlavní postava od páté série.
Whitney Fordman herec: Eric Johnson
Kapitán fotbalového týmu a přítel Lany v první řadě. Ze začátku žárlí na Clarka a myslí si, že mu chce Lanu přebrat, později se z nich stanou přátelé. Jeho vztah s Lanou skončí ve chvíli, kdy vstoupí do námočnictva a zemře v boji.
Jason Teague herec: Jensen Ackles
Přítel Lany ve čtvrté sérii, následuje ji z Paříže do Smallville, kde vezme místo fotbalového trenéra. Časem se ukáže, že za jeho vztahem s Lanou stojí mnohem více, než jen láska. Zemře na konci čtvrté série.
Oliver Queen herec: Justin Hartley
Mladý milionář se skrytou identitou - Green Arrow. Prožívá románek s Lois, ale stejně jako Clark odmítne říct jí své tajemství. Oliver je vedlejší postavou v šesté a sedmé sérii, ale bude hlavní postavou v osmé sérii.
Jimmy Olsen herec: Aaron Ashmore
Fotograf pracující pro noviny Daily Planet a kluk Chloe. Jimmy je vedlejší postavou v šesté sérii a hlavní postavou od sedmé série.
Kara herečka: Laura Vandervoort
Clarkova biologická sestřenice z Kryptonu v sedmé sérii. Byla poslána na zem, aby dohlédla na Clarka. Už na kryptonu se starala o Clarka, ale dostala se do umělého spánku a nezestárla ani o den, takže je teď v přibližně stejném věku jako on. Má všechny schopnosti jako Clark a navíc ovládá létání.
Fotky

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville


Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville

Smallville
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mája mája | Web | 3. února 2009 v 18:45 | Reagovat

i love smallville

2 Lady Ammie Lady Ammie | Web | 20. února 2009 v 21:19 | Reagovat

Smallville...úžasný seriál,ale StarGate je lepší xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama