Leden 2009

Claudia Black

31. ledna 2009 v 18:53 | Karmolina |  Claudia Black
Claudia Black

Narození11. října 1972 (36 let)
Austrálie Sydney, Austrálie

Claudia Black je australská herečka. Když dospěla, strávila větší část života na Novém Zélandu a v Evropě, zvláště v Londýně. V Austrálii a na Novém Zélandu se Claudia Black stala proslulou zvláště prostřednictvím televizních seriálů, za zmínku rozhodně stojí hlavní role v seriálu City Life z roku 1996 a vedlejší role v seriálu A Country Practice. Mezi českými diváky je známá díky roli Valy Mal Doran v posledních dvou řadách seriálu Hvězdná brána.

Filmografie herečky
 • 1981 - A Country Practice
 • 1993 - Seven Deadly Sins, City Life
 • 1999 - Amazon High, Farscape
 • 2000 - Černočerná tma
 • 2002 - Královna temnot / Královna prokletých - postava Pandora
 • 2005 - Stargate SG-1 - postava Vala Mal Doran
Fotky

Claudia Black Picture Gallery

Claudia Black Picture Gallery

Claudia Black Picture Gallery

Richard Dean Anderson

24. ledna 2009 v 21:48 | Karmolina |  Richard Dean Anderson
Richard Dean Anderson

Richard Dean Anderson

Narození23. leden 1950
USA Minneapolis, Minnesota

Richard Dean Anderson je americký herec, který začal svou hereckou kariéru v mýdlových operách. Objevil se v seriálu General Hospital jako doktor Jeff Webber (1976-1981), ale slavným se stal až v oblíbeném televizním seriálu MacGyver.
Hrál také v televizním seriálu Stargate SG-1 jako generál (předtím plukovník) Jack O'Neill, založeném na filmu Stargate, kde jeho postavu hrál Kurt Russell. Ačkoli se nikdy neoženil, má se svou bývalou partnerkou Apryl Prose dceru Wylie Quinn Annarose.
Od sezóny 8 zvolil méně časté účinkování ve Stargate SG-1, aby se mohl více věnovat své dceři. V 9. sezóně byla jeho role postupně přesunuta do pozadí a nadále v seriálu působí už jen jako hostující herec (v 10. sezóně se objeví ve dvou epizodách SG-1 a ve třech dílech sesterského seriálu Stargate Atlantis).
Richard Dean Anderson se také objevil v animovaném seriálu Simpsonovi (sezona 17, epizoda 17), kde svoji postavu sám daboval (podobně jako jiní slavní účinkující).
Anderson se objevil v roce 1997 v počítačové hře Fallout, kde daboval postavu Killiana.

Fotky

Richard Dean Anderson

Richard Dean Anderson

Richard Dean Anderson

Roswell

1. ledna 2009 v 11:30 | Karmolina |  Roswell
Roswell

Roswell

Roswell je americký televizní seriál vysílaný v letech 1999-2001. V Česku ho vysílala TV Nova. Seriál je inspirovaný tzv. Roswellským incidentem, který se udál v roce 1947 ve městě Roswell v Novém Mexiku.

Postavy
 • Liz Parkerová - Shiri Appleby
 • Max Evans - Jason Behr
 • Isabel Evansová-Ramirezová - Katherine Heigl
 • Michael Guerin - Brendan Fehr
 • Maria DeLucová - Majandra Delfino
 • Alex Whitman - Colin Hanks
 • Sheriff Jim Valenti - William Sadler
 • Kyle Valenti - Nick Wechsler
 • Tess Hardingová - Emilie de Ravin
 • Jesse Ramirez - Adam Rodriguez

Děj

1. série

Liz, Maria a Alex jsou nejlepší přátelé a studenti střední školy v Roswellu v Novém Mexiku. Jednou když Liz obsluhuje v restauraci svých rodičů, náhodou vyslechne hádku mezi dvěma zákazníky a je postřelena. Max Evans k ní rychle přijde a vyléčí ji pouze tím, že přiloží ruku na její zranění. Později Liz najde na svém břiše stříbrný otisk ruky. Při pokusu v biologii Liz tajně vezme Maxovy sliny a vloží je pod mikroskop. Zjistí, že jeho buňky nejsou vůbec podobné lidským buňkám.

Řekne to Maxovi a ten jí přizná, že on, jeho sestra Isabel a jejich přítel Michael jsou mimozemšťané, jejichž loď havarovala v Roswellu v roce 1947. Max se přizná, že ji zachránil, protože ji má rád. Max ji začne hned přitahovat, ačkoli Liz chodí se synem šerifa Kylem Valentim.
Liz slíbí, že nikomu nic neřekne, ale nakonec řekne Alexovi a Marii pravdu. Ze všech šesti se postupně, neochotně, stanou přátelé, když se snaží cizince ochránit před vládními agenty, hledači UFO a šerifem Jimem Valentim, který se chová k šestce podezřívavě.

Michael a Maria spolu začnou chodit, i když si neustále pokoušejí, Maria ho občas nazývá nejhorčím klukem, který kdy byl. Vztahy Maxe a Liz a Michaela a Marii spolu navzájem kontrastují; Max a Liz jsou ideálním zamilovaným párem bez problémů, Michael a Maria jsou realističtějším párem řešícím problémy. Mezitím se Alex vetře k Isabel, ale kvůli Isabelině ostražitosti, spolu těžce vycházejí. Později je odhaleno, že se cizinci objevili z inkubačních lusků, několik let po tom, co jejich loď havarovala. Když se v roce 1989 vylíhli, objevili se jako šestiletí lidé.

Ke konci série se dozvědí o čtvrtém mimozemšťanovi jménem Nasedo, ten byl řidičem lodi. Má násilné, vražedné sklony, které vyvolají Maxův odchod k pomstychtivému lovci mimozemšťanů. Přátelé věří, že Tess Hardingová, nová holka ve městě, je Nasedo, protože má velký vliv na Maxe, ale je odhaleno, že je to čtvrtý mimozemský hybrid stejně jako Max, Isabel a Michael. Narozdíl od nich Tess ale zná jejich minulé životy a jejich předpokládanou budoucnost. Na konci série se dozvíme, že Max, Isabel, Michael a Tess jsou klony královské čtveřice Antaru, Max je král, Isabel jeho sestra, Michael je druhý vládce a Tess je Maxova žena. Všichni čtyři jsou kříženci mimozemšťanů a lidí se smíšenou DNA, která napodobuje lidský vzhled. Jednou se mají vrátit na domovskou planetu Antar a získat trůn od Kivara, Maxova nepřítele. Kvůli tomu Liz Maxe opustí, protože nechce jít do cesty Maxovu osudu.

2. série

Další část vztahu mezi Maxem a Liz je narušena tím, že Liz je nejistá tím, že vstupuje do osudu Maxe a Tess, ačkoli ji Max ujistí, že jeho srdce bije pouze pro ni. To způsobí rozpor mezi Tess a zbytkem, protože Tess se stále cítí jako nechtěná. Právě když Liz začně konečně věřit, že Max odmítá svůj osud s Tess, se objeví Max z budoucnosti, který chce s Liz najít plán, aby Max přestal Liz milovat. Mají tím zachránit budoucnost a životy všech, co znají. Díky tomu spolu začnou chodit Max a Tess. Liz ale stále doufá, že jednoho dne bude Max s ní.
Ve druhé sérii se také objeví rasa mimozemšťanů zvaných Kůže. Jsou také z Antaru a jejich jediným úkolem je najít čtveřici a přinutit je, aby se obrátili ke Kivarovi, současnému králi Antaru. Lizina nová šéfka kongresmanka Whitakerová je Kůže a její bratr Nicholas je jejich vůdce. Spolu s odpadlickou kůží Courtney, která věří, že králem Antaru by se měl stát Michael a ne Max, se vydají do rodného města Whitakerové a zjistí, že všichni ve městě jsou Kůže a chystají se na "žně".

Nasedo, který chránil čtveřici a zároveň hrál Tessina otce, je zavražděn Whitakerovou. Tess nemá kam jít, a tak se stěhuje k šerifovi Valentimu a jeho synovi Kyleovi. Krátce na to je zábráněno ve žních. Během nich ale vyjde najevo, že Isabelino původní jméno bylo Vilandra. Vilandra se zamilovala do Maxova nepřítele Kivara a zradila kvůli němu rodinu. To způsobí spor mezi Maxem a Isabel, když se objeví druhá čtveřice královských klonů. Jsou stejní jako první, jen vyrůstali v New Yorku. Michaelův klon se jmenuje Rath, Maxův Zan, Isabelin Vilandra alias Lonnie a Tessin Ava.

Rath, Vilandra a Ava přijedou do Roswellu poté, co zabijí Zana. Chtějí přesvědčit Maxe, aby se s nimi vydal zpět a reprezentoval rodinu na summitu rodin pěti válčících planet. Max a Tess jedou z Vilandrou a Rathem do New Yorku, Ava zůstane v Roswellu, protože je smutná kvůli smrti Zana. Nicholas se vrátí jako hlas Kivara a je odhaleno, že majitel muzea UFO Brody Davis byl několikrát mimozemšťany užit pro komunikaci se Zemí. Rath a Vilandra řeknou Maxovi a Tess, že když dají Kivarovi Granolit, mohou se vrátit domů na Antar. Max si pamatuje, že mu Liz řekla, že Granolit může být nebezpečný v nesprávných rukou a odmítne Kivarův plán. Vilandra zradí ostatní, když se sama sejde s Nicholasem a přeje si vrátit se na Antar. Pamatuje si více o svém minulém životě a chce ho zpět bez ohledu na to, jestli Kivar dostane Granolit. Nicholas jí řekne, že je to možné, pokud bude Max mrtvý. Pokus o atentát zkrachuje a Rath a Vilandra zmizí neznámo kam. Ava začne žít normální život a už není znovu zmíněna. Předtím ale ještě řekne, že od té doby, co ji Max vyléčil je jiná, než byla dřív.

Alex byl po většinu série mimo Roswell ve Švédsku. Krátce poté, co se vrátí a sejde se s Isabel jako něco víc než přátelé, zemře při autonehodě. Alexova smrt má vliv na Liz, která je zničena tím, že ztratila nejlepšího přítele. Najde fotku, kde chybí Alexova hlava, proto má podezření, že byl Alex zavražděn. Její pátrání ji dostane do problémů s Maxem a ostatními, když je obviní, že zabili Alexe. Zjistí, že Alex nebyl ve Švédsku, ale na univerzitě v Las Cruses. Přijde na to, když zjistí, že budova na jedné Alexově fotce byla zničena předtím, než Alex ve Švdésku byl. Spolu s Mariou a Michaelem zjistí, že Alex pracoval na překladu Knihy osudu. Ačkoli našli překlad, nemohli najít vraha. Nejdříve věří, že žena, která je na jeho fotkách ze Švédska je mimozemšťanka a je odpovědna za Alexovu smrt, žena je ale člověk. Později je odhaleno, že skutečným vrahem je Tess.

Tess během Lizina pátrání s Maxem otěhotní. Na konci série se rozhodnou, že opustí Zemi, když Tess řekne Maxovi, že jejich syn umírá kvůli zemské atmosféře. Všichni mají 24 hodin na to, aby se rozloučili. Max a Liz zkoušejí naposled najít Alexova vraha, Isabel tančí s Alexovým duchem na jeho hrobě, Tess nazve Jima Valentiho otcem, Michael a Maria se spolu poprvé vyspí. Když už se chystají odletět, Kyle si vzpomene, jak zemřekl Alex a Michael se rozhodne zůstat na Zemi s Mariou. Když Max opouští Granilit, Liz vejde dovnitř, aby mu řekla, že Tess je vrahem Alexe. Tess řekne, že Alexovi vymývala mozek, aby přeložil Knihu osudu, protože ona a Nasedo uzavřeli dohodu s Kivarem: Nasedo se chtěl vrátit na Antar, ale nemohl ze strachu z popravy, proto se dohodl, že se vrátí s Maxem. Max nechá Tess odletět a všichni se dívají, jak Granilit odlétá ze Země. Maria si uvědomí, že Michael tu zůstal kvůli ní. Max řekne Liz, že ji miluje a že teď musí zachránit svého syna.

3.série

Na začátku třetí série chce Max zachránit svého syna. Max spolu s Liz nalezne loď, společně ukradli klíč k této lodi a předstírali přepadení obchodu v Utahu, kde byla loď, ta ale mezitím zmizla. Jsou zatčení, ale nakonec jsou oba osvobozeni, ale následky jejich jednání mají vliv na děj zbytku série. Později narazí na dalšího mimozemšťana. Zjistí, že je to pilot lodi a pracuje ve filmovém průmyslu. Max se proto uchází o roli. Mimozemšťan je úspěšným filmovým producentem a stane se i Maxovým ochráncem. Max ho přinutí, aby jim pomohl získat loď, která je ukryta na vojenské základně. Zkoušejí s lodí odlétnout, ale ta je po havárii v roce 1947 příliš poškozena.

Isabel je pronásledována Alexovým duchem ze svého podvědomí. Začne chodit s Jesse Ramirezem, právníkem, který je o mnoho let starší než ona a pracuje s Isabeliným otcem. Otec Maxe a Isabel se zajímá o jejich minulost, protože mu Max nedal uspokojivé vysvětlení o tom, proč byli v Utahu a co tam dělali. Isabel se pak navzdory rodičům, Maxovi a Michaelovi vdá za Jesseho. Na jejich libánkách se s Isabel spojí Kivar a přinutí ji vzpomenout si na její dřívější život Vilandry, která kvůli němu zradila rodinu, což je důvodem, proč čtveřice ve svých prvních životech zemřela. Kivar se pokusí přinutit Isabel (která se teď chová jako Vilandra), aby se vrátila na jejich domovskou planetu. Max a Michael se je pokusí zastavit. Nakonec strčí do portálu Kivara.
Michael a Maria mají mezi sebou problémy, zvláště po tom, co si Maria uvědomí, že všechno okolo mimozemšťanů jí ničí život a rozhodne se o ně dále nezajímat a žít "normální" život. Michael začne pracovat jako ochranka v místní farmaceutické firmě.

Majitel firmy je ale mimozemšťan a snaží se získat Michaelovu DNA. Michael a šerif Valenti naleznou místnost s Michaelovými věcmi a uvědomí si, co společnost zjistila. Valenti je chycen. Michael získá pomoc Maxe a Isabel, aby osvbodili Valentiho. Max je přinucen uzdravit umírajícího milionáře. Max je nejdřív ostražitý, protože milionář umírá přirozenou cestou, ale i tak ho zkusí uzdravit. Milionářovo tělo se přemístí do Maxova a Max umírá. Když se ho snaží Michael a Isabel zachránit, přijde ochranka, oba proti nim použijí svoje síly ale Isabel je postřelena. Milionář je v Maxově těle a začne myslet na Liz.

Nemůže se zbavit myšlenek na ni, protože v sobě má Maxovu duši. Rozhodne se proto, že musí Liz zabít, aby se zbavil Maxe. Michael po Maxově smrti zdědí jeho sílu a uzdraví tak Isabel. Když se milionář pokouší zabít Liz, vypadnou oba z okna. Když Max vidí, že Liz umírá, získá nad tělem kontrolu a uzdraví tak Liz. Milionářova duše umírá a Max zázračně ožije poté, co ho Liz políbí.
FBI dlouho skupinu studovala a dává si na ně pozor. Liz začíná mít mimozemskou moc (předvídá, že je jednou z nich), což později způsobí, že se stává terčem útoků. Když se vrátí Tess s Maxovým synem Zanem, skupina se pokusí opustit Roswell. Tessin návrat způsobí, že se na ně FBI ještě více soustředí a nalezne i video, kde Isabel používá svou moc. Všichni jsou na Tess rozčílení a nejdříve ji chtějí zabít, ale nakonec jí pomohou. Díky Lizinu odpuštění se Tess rozhodne obětovat a vyhodí do povětří vojenskou základnu. Jejich syn je čistě člověk (spojily se lidské části Tessiny a Maxovy DNA). Max se proto rozhodne dát dítě k adopci, aby mohlo mít normální život. Jeho otec mu pomůže dát ho do dobré rodiny.

Liz má vidění, jak ona, Max, Michael a Isabel umírají podle plánu FBI, tak se rozhodnou po maturitě opustit Roswell. Protože mají zmizet navždy, Michael vyzná Marii lásku a ona se rozhodne být s ním, ať se děje, co se děje. Když Liz, Max, Michael, Maria, Isabel a Kyle opouštějí maturitu, na cestě se rozloučí se svými blízkými. Isabel se rozhodne opustit svého manžela, aby mu zachránila život. Seriál končí scénou svatby Maxe a Liz a když si Lizin otec čte dopis od své dcery o tom, co se dělo poslední tři roky.

Fotky

Roswell

Roswell

Roswell


Roswell

Roswell

Roswell

Roswell

Roswell

Roswell

Roswell