Únor 2009

Daniela Šinkorová

28. února 2009 v 12:37 | Karmolina |  Daniela Šinkorová
Daniela Šinkorová

Daniela Šinkorová

Povolání: Herečka, zpěvačka
Věk: 36
Datum narození: 28. 12. 1972
Místo narození:
Nitra, Slovensko
Znamení: Kozoroh

Daniela Šinkorová se narodila 28.12.1972 v Nitře. Svátek má 9.září (český kalendář) a jmeniny 3.1. (slovenský kalendář).

Pochází z napůl umělecké rodiny. Její maminka je loutkoherečka. Má o 11 let starší sestru Janu.

Jako malá hrála na piano, flétnu, bicí, chodila na klasické i společenské tance a do sborového zpěvu. I když si tatínek Daniely přál, aby z ní byla lékařka a nebo architektka, ona sama dokonce uvažovala i o tom, že by šla studovat vysokou školu chemickou, přesto všechno se její kroky nasměrovaly jiným směrem. Vystudovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Bratislavě a muzikálové herectví na JAMU v Brně. Během studií hostovala na Nové Scéně v Bratislavě v roli Lienky v muzikálu Grandhotel a v muzikálech Sny noci svatojánské a Bastard v Městkém divadle v Brně. Vysokou školu absolvovala v hlavní roli Sugar v muzikálu Někdo to rád horké v ND Brno, ale tuto roli si později zahrála i v HDK v Praze. I přesto, že její repertoár je založen na písních z populárních muzikálů (ve kterých účinkovala, nebo stále účinkuje). Hraje u soukromých společností a také na našich předních divadelních scénách.

Herecká kariéra

Známe jí také z televizní obrazovky z pořadů Jsou hvězdy, které nehasnou, Go Go Show, televizních Silvestrů a mnoha dalších. Má za sebou i velikou televizní zkušenost v seriálu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech v roli doktorky Nadi Šulcové. Její nejnovější muzikálovou rolí je Sally Bowles v představení Kabaret v plzeňském divadle J.K. Tyla. Zatím největší popularity dosáhla díky roli MUDr. Gity Petrové v seriálu Ordinace v růžové zahradě. I díky této roli získala cenu Týtý 2005 v kategorii herečka.

Volný čas

Daniela ráda čte, poslouchá hudbu, píše texty a touží potom zahrát si v ,,pravém muzikálu" v Americe nebo Londýně. Obdivuje Barbru Streisand jako člověka i jako zpěvačku. Vstát brzy ráno je její nadlidský úkol, pražská restaurace ERPET GOLF jí přináší štěstí a když mluví anglicky,daří se jí získat nadhled nad věcmi. Daniela má chuť závodit v autech.

Fotky

Daniela Šinkorová

Daniela Šinkorová

Daniela Šinkorová

Daniela Šinkorová

Diplomek za spřátelení od Karminy

28. února 2009 v 12:08 | Karmolina |  Diplomky pro mě
Diplomek za spřátelení od Karminy


Diplomek za poznávačku

28. února 2009 v 12:07 | Karmolina |  Diplomky pro mě
Diplomek za poznávačku od Jac-kie


Christopher Judge

21. února 2009 v 15:18 | Karmolina
Christopher Judge


Rodné jménoDouglas Christopher Judge
Narození13. říjen 1964
USA Los Angeles Kalifornie

Douglas Christopher Judge je americký herec.

Herecká kariéra

Jednou z jeho prvních rolí byla epizoda seriálu MacGyver, kde se potkal se svým budoucím kolegou ze seriálu Hvězdná brána, kde hrál postavu Teal'ca. Napsal i několik epizod tohoto seriálu, většina z nich se týkala jeho postavy.

Ostatní aktivity

Namluvil také mnoho postav v animovaných pořadech a počítačových hrách.

Fotky

Teal'c

Christopher Judge

Michael Shanks

21. února 2009 v 15:04 | Karmolina |  Michael Shanks
Michael Shanks


Rodné jménoMichael Garrett Shanks
Narození15. prosinec 1970
Kanada Vancouver, Britská Kolumbie
ManželkaLexa Doig (2003-)

Michael Garrett Shanks je kanadský herec, který je především známý díky roli Daniela Jacksona v seriálu Hvězdná brána.

Dětství

Michael se narodil ve Vancouveru. I se svým starším bratrem vyrostl v Kamloops v Britské Kolumbii. Zajímal se herectví už odmalička (hrál ve školních představeních). Byl velmi nadaný v hokeji. V roce 1990 nastoupil na University of British Columbia a studoval obchod. Po nějaké době ovšem přestoupil na herectví, kde v roce 1994 získal titul Bachelor of Fine Arts.

Herecká kariéra

Poprvé se objevil v seriálu The commish v roli mladého delikventa. Dále účinkoval v seriálu Highlander a University Hospital. Roku 1997 získal roli dr. Daniela Jacksona, která jej proslavila po celém světě. Roku 2001 se pokusil ze seriálu odejít (po pěti sériích), ale na nátlak fanoušků se roku 2002 vrátil. Michael se také pokusil tento seriál režírovat: epizoda čtvrté série - V dvojím ohrožení. V tomto seriálu také propůjčil svůj hlas Asgardovi Thorovi.
Byl ženatý s Vaitiare Banderaovou, která hrála Jacksonovu ženu Sha're. Mají spolu dceru Tatianu. V roce 2003 si vzal herečku Lexu Doigovou. Narodila se jim dcera Mia Tabitha a syn Samuel David.

Fotky

Michael Shanks

Michael Shanks


Diplomky pro mě za bleskovky

21. února 2009 v 12:42 | Karmolina |  Diplomky pro mě
Diplomky


Diplomek pro Karminu za spřátelení

21. února 2009 v 12:27 | Karmolina |  Diplomky pro vás
Diplomek pro Karminu


Diplomek pro mě od Miss*pandičky x2009

15. února 2009 v 16:26 | Karmoli |  Diplomky pro mě
Diplomek za šestou (valentýnskou) bleskovku


David Copperfield

15. února 2009 v 16:04 | Karmoli |  David Copperfield
David Copperfield


Narozen16.září 1956 (věk 52)
v Metuchenu, New Jersey

David Seth Kotkin se narodil 16. září 1956 ruským přistěhovalcům v New Jersey. Vyrůstat většinu dětství bez přítomnosti otce, který byl velmi pracovně vytížený, a nemít přátele, bylo nejlepší úrodnou půdou pro semínko touhy vyniknout. Většinu dětství prožil sám a jediným kamarádem mu byla dřevěná loutka, kterou si domů přinesl z obchodu s kouzly, a s kterou každý den mluvil a pomocí břichomluvení i sám sobě odpovídal. Rodiče vydělávali sice slušné peníze, ale u Davida vznikla emocionální propast z jejich nepřítomnosti, byl zavřený sám ve zlaté kleci. Vše zašlo tak daleko, že si brával svého dřevěného přítele s sebou do školy.

Brzy si jeho podivného talentu všimlo několik rodin v sousedství a pozvali malého Davida, aby vystoupil s loutkou na narozeninové oslavě. Tehdy osmiletý David začal pronikat do tajů komunikace s publikem a poptávka po jeho malých představení rychle rostla. O vydělané peníze se David vždy šetrně staral a do svého repertoáru si tak mohl dovolit zakoupit i první kouzla. Díky nevšední fantazii a schopnosti rychle se učit brzy mistrně ovládal iluze, které jej ve městě proslavily jako Magického chlapce Davina. Ve dvanácti letech začal vystupovat s profesionálním programem na večírcích a krátce na to se David Kotkin stává nejmladším členem Asociace amerických kouzelníků. Zde jeho talent učaroval i ty nejvýznamnější členy a v šestnácti letech se z Davida studenta rodí David učitel, který přednáší magii na univerzitě v New Yorku.

Hvězdička začala stoupat a bylo na čase najít pro Davida umělecké jméno. V dětství jej uchvátil román Charlese Dickense o malém chlapci jménem David Copperfield. Převzal tedy jeho příjmení a poprvé se jako nový David Copperfield představil v muzikálu "The Magic Man", ve kterém tančil, zpíval a obstarával všechny iluze. Explozivní úspěch této show udělala z muzikálu nejvíce reprízované představení v dějinách Chicaga. Veškeré své příjmy ale investoval do tvorby nových iluzí a tak se v soukromém životě protloukal na pokraji nuzoty. Častokrát vypínal topení svého prázdného chicagského bytu, jen aby ušetřil pár dalších dolarů pro uskutečnění svých snů.

V roce 1977 padl do oka společnosti ABC, která pro něj připravila pořad "The Magic of ABC Starring David Copperfield". David se tedy poprvé objevuje na obrazovkách diváků doma u televizí a sklízí tak obrovský ohlas, že poštovní schránka nabídkami doslova praskala. Mladý Copperfield z nich vybral tu, která se nedala odmítnout a odstartoval mediální čáru svého života. Byl jí vlastní speciál na CBS "The Magic of David Copperfield", jímž se 21 letý David zapisuje do dějin - pozvedá totiž kouzlení na umění. Propojil dokonalé iluze a zábavu s choreografií a nezaměnitelnou atmosférou. Tento pořad následovalo 16 dalších dílů, které proslavily Davida nejdříve v USA, pak i v Evropě a Asii.

Díky obrovským finančním odměnám se mohla fantazie Copperfielda spustit na plné obrátky a jeho dílna začala chrlit iluze, o kterých se Davidovi ani obecenstvu nikdy nesnilo. Nechal zmizet před zraky diváků letecký speciál a rok na to Sochu svobody.Vzal dech celé Americe a vysloužil si od Ronalda Reagana osobní pozvání do Bílého domu. V roce 1984 bez filmových triků přelevitoval na šířku Grand Canyon a tím se postaral o jednu z největších záhad 20. století. Následovaly průchod Velkou čínskou zdí, Útěk z Alcatrazu a zmizení v Bermudském trojúhelníku se zpětným objevením společně se ztracenou námořní lodí.

Při studiu dějin magie začaly Davida přitahovat nebezpečné úniky. A dle vzoru Houdiniho začal veřejně vystavovat svůj život v šanc. Únik z explodující budovy (1989) a pád z Niagarských vodopádů (1990) zastavily krev v žilách stovek milionů lidí. V další iluzi nechal volně vzduchem vznášet několikset tunový vagon Orient Expressu,který se poté jakoby mávnutím ruky nad hlavami diváků rozplynul do nikam.

V roce 1992 si David Copperfield splňuje svůj životní sen, sen o létání. Více než sedm let příprav ve své Nevadské továrně na kouzla. Jak již bylo zvykem vyprodané premiérové představení. V první řadě sedí rodiče Davida. Mistr iluzí se z prázdného výtahu objevuje na podiu. Program je nabitý nejnovějšími fantaziemi a závěr patří létání. Divákům běhá mráz po zádech a jejich nadšený křik nelze utišit. Ten den předvedl Copperfield životní výkon, který jej přivedl k vizi uspořádat světové turné.

To David zahajuje s show Nevysvětlitelné síly (1995), které se stalo nejúspěšnějším představením na Broadwayi. Copperfield se dostává trvale na rozsah 500 vystoupení ročně a stává se nejlépe placeným umělcem. Svými příjmy překonává Arnolda Schwarzeneggera, Michaela Jacksona i Madonnu. Některé své technologie, které vynalezl jeho tým v Nevadské továrně na kouzla, předává NASA.

V současnosti David posouvá hranici svých rekordů s představením Portál. Tuto iluzi dovezl při svém turné i do ČR. V roce 2006 David Copperfield objevuje údajný pramen věčného mládí na malém ostrůvku v Karibiku. V jeho blízkosti postavil destinací snů, Musha Cay ,kde za pronajmutí jednoho bungalovu utratíte až 500 000 korun za den. Letos oslavil 25. výročí od založení své nadace "The Magic", která pomocí jednoduchých kouzel pomáhá rehabilitovat tělesně postižené děti.

David Copperfield za svůj život získal 21x ocenění Emmy a je několikrát jmenován v Guinessově knize rekordů z toho jednou za nejvíce prodaných vstupenek samostatného umělce v historii. Byl pasován na Rytíře Francie a od Knihovny kongresu převzal Řád živoucí legendy.

Foto

David Copperfield Picture Gallery


David Copperfield Picture Gallery

David Copperfield - Ve své show Portál se David dává přepůlit laserem a nechává své nohy a tělo oddělené chodit mezi diváky.

Jamie Oliver

13. února 2009 v 21:47 | Karmolina |  Jamie Oliver
Jamie Oliver

Jamie Oliver

Narozen27.května 1975 (věk 33)
v Clavering, Essex, England

James Oliver více známý spíše jako Jamie Oliver je kuchař pocházející z Anglie, je známý též jako šéfkuchař bez čepice. Oliver úváděl několik televizních show s tématikou vaření jako např. The Naked Chef atd.

V roce 1975 se matce Sally a otcovy Trevorovi,kteří provozovali v Essexu vyhlášenou kriketovou hospodu,narodil syn Jamie.První praxi tudíž získal,ještě než nastoupil na záklaní školu:se smetákem,vývrtkou a poději i nožem.Chodil s otcem nakupovat suroviny,učil se poznávat správné chutě.

Fotky

Jamie Oliver

Jamie Oliver

Jamie Oliver

Jamie Oliver

Diplomek za bleskovku

13. února 2009 v 21:44 | Karmolina |  Diplomky pro mě
Diplomek pro mě


Diplomek pro Jac-kie za spřátelko

6. února 2009 v 21:20 | Karmolina |  Diplomky pro vás
Diplom pro moje SB Jac-kie


Diplomek od Jac-kie

6. února 2009 v 17:32 | Karmolina |  Diplomky pro mě
Diplomek pro mě za spřátelení blogů


Rozcestník-Diplomky

6. února 2009 v 17:31 | Karmolina |  Diplomky
Rozcestník-DiplomkyBen Browder

5. února 2009 v 13:18 | Karmolina |  Ben Browder
Ben Browder

Ben Browder

Rodné jménoRobert Benedic Browder
Narození11. prosinec 1962
USA Memphis, Tennessee
ManželkaFrancesca Buller (1989-)


Robert Benedic Browder je americký herec.U nás nejznámější ze seriálu Hvězdná brána kde hraje plukovníka Camerona Mitchella.

Životopis

Narodil se v Tennessee, vyrůstal v Severní Karolíně. Je ženatý s Francescou Buller, se kterou má syna a dceru.
Hrál vedlejší roli Sama Brodyho v seriálu Správná pětka, pak hrál hlavní roli v seriálu Farscape. Jeho asi nejznámější rolí se pak stal plukovník Cameron Mitchell, velitel SG-1 v seriálu Hvězdná brána v jeho deváté a desáté řadě a v navazujících filmech.

Fotky

Ben Browder

Ben Browder

Ben Browder

Ben Browder