Březen 2009


Rozpad SGC 2.část

31. března 2009 v 10:46 | Karmolina |  Povídky
V nemocnici: Daniel mezitím zavolal Hammondovi co se stalo,přeci už nějaký pátek pro armádu nedělal,George dal vědět Jacobovi a Ti dorazily do nemocnice. Jacob:kde je Danieli? Dan: pořád na vyšetření a sesune se dolů. Jacob poplácá Dana. To bude dobrý. Daniel zakroutí hlavou. Dan: ne,nebude. Neviděl jste ji,jak ji zřídily. To se Jacob a George na sebe kouknou. Dan: měl jsem tam bejt s ní. Jacob:Vy s ní něco máte? Teď se podívá Daniel zmateně na Jacoba.
Daniel: Ona Vám to neřekla? Jacob jen zakroutí hlavou že ne. Daniel: má proto asi své důvody,nechám to na ni. Jacob přikývne a všimne si prstýnku na levé ruce.
Mezitím v Jackově srubu: Jack se zmateně podívá na Lucy. Ta jen kývne že má jít. Jack vlepí pusu malé a pak Lucy. Popadne kĺíče a jde k autu. V nemocnici. Dan: příjde i Teal'c? Georg:určitě.Jacob. A co Jack? Daniel se podívá na Jacoba a zakroutí hlavou že ne. Jack mezitím dojedl do nemocnice,na recepci se ptá kde leží Sam
Jack u pokoje pochybuje zda má vstoupit. Rozmýšlí si to a v tom naráží do Daniela. Daniel(rozčileně) kruci to nemůžete dávat pozor (pač nesl kafe a vylil ho na sebe) Jack se jen na něj koukne. Daniel: Jacku co tady děláš? Jack:myslíš, že by jsem ji mohl vidět?Dan: samozřejmě. Jacob a Georg si povídají v tom se oba zarazí. George: Vás sem dlouho neviděl. Jack: no není čas i když sem odešel z armády. Všichni společně: cože!? Jack: slyšíte dobře a v tom se koukne na Sam obklopenou přístroji.
Jacob vystrčí Dana a Georga z pokoje. Jack usedá k posteli a bere Saminu ruku do své dlaně. Jack: to mi nedělej Sam, teď ne.

(pokračování příště)Rozpad SGC 1. část

30. března 2009 v 11:29 | Karmolina |  Povídky
Sam se procházela se psem po parku a přemýšlela co asi dělá Jack. V tom se zarazí. Viděla ho kousek opodál jak si tam klidně sedí a hladí psa. Na sobě měl rifle a košili,v tom stal a k němu přichází žena,hubená,má černé vlasy a žluté šaty jde k Jackovi,který ji nadzvedne do vzduchu dá dolů a něžně jí políbí. To Sam úplně stačilo obrátí se na podpatku a odchází. Seděla na gauči schoulená do klubíčka a tupě zírala do prázdna.pořád si přehrávala tu scénu v parku.
Měla toho dost,sebrala klíče a jela do sekce51 kde dělala 5měsíců. Sepsala výpověď na notebooku,hodila to do obálky a odešla. Mezitím v Jackově srubu: Jack seděl u krbu a hrál si s dcerou. Do myšlenek se mu vkrádala Sam. Po 2letech jí viděl v tom parku,přemýšlel zda se mu jen nezdála a nebo tam doopravdy stála a tupě na něj zírala? V tom přijde do pokoje Jackova žena Lucy. Pohladí ho po tváři a řekne:copak je? Jack se probudí ze snění. Jen přemýšlím. Lucy. O té dívce v parku?
Jack se na ní podívá. Jack: Tys jí viděla? Lucy si svine k Jackovi a políbí ho,ano viděla,znáš ji? Jack přikývne. Lucy: ví že jsi ženatý? Jack se opět podívá na Lucy a zakroutí jen hlavou že ne. Lusy ho pošimrá po tváři,usměje se a řekne:že se to určitě doví. Jack: pochybuju,žije jen pro práci. O hodinu později,vletí do pokoje Valery a tahá Jacka za košili. Tati, tati pojď! Jack: copak? malá ho táhne do pokoje a ukáže na TV. Val: to je ta paní z parku!? Jack koukne na TV a vidí jen jak Sam nakládají do sanitky.
Z úst se mu vydere ,,jen,, Sam.

(Pokráčko příště)


Corin Nemec

21. března 2009 v 17:58 | Karmolina |  Corin Nemec
Corin Nemec

Corin Nemec

Rodné jménoJoseph Charles Nemec IV
Narození5. listopad 1971
USA Little Rock, Arkansas
Aktivní roky1983-

Corin Nemec (vlastním jménem Joseph Charles Nemec) je americký herec. Proslavil se jako seriálový herec, hrál například v seriálu Hvězdná brána (postava Jonase Quinna), napsal i jednu jeho epizodu

Soukromý život

Původně bydlel v Atlantě, nyní ale žije v Kalifornii. . Je členem scientologické církve.

Teryl Rothery

19. března 2009 v 21:40 | Karmolina |  Teryl Rothery
Teryl Rothery pochází z Vancouveru a už od dětství chtěla bavit lidi. Kariéru začala jako tanečnice ve třinácti letech, když účinkovala v muzikálu "Bye Bye Birdie". Za roli v "Annie Get Your Gun" získala ocenění Most Outstanding Performer. V osmnácti letech se poprvé objevila v televizi v pořadu CBC Halloween Special "Boo". Tehdy se rozhodla, že její místo je před kamerou.

Teryl hrála hlavní role v několika televizních filmech jako "Race Against Fear", "Hunt in Full Cry" s Rosanne Arquette, "Dead Man's Gun" s John Ritterem, "Badge of Betrayal" s Michele Greene, "Deceived By Trust" s Stephanie Kramer a "Tailhook" s Gail O'Grady a Hal Holbrook, což byl film natočený podle skutečné aféry Tailhook. Ve vedlejších rolích se objevila v "Traders", "Viper" (Zmije), "The X-Files" (Akta X), "The Commish", v několika epizodách "The Outer Limits" (Krajní Meze) a "Profit". Dále hrála v "Warriors of Virtue", "Magic in the Water" s Mark Harmonem, "Mastermind" s Patrick Stewartem a "Andre" s Keith Carradine. Nedávno hrála ve filmu s Davidem Bowiem "Exhuming Mr. Rice", který měl premiéru na květnovém festivalu v Cannes

Don S. Davis

19. března 2009 v 21:35 | Karmolina |  Don S. Davis
Don S.Davis je umělecky velmi mnohostranně založený muž. Kromě toho, že vystupuje jako herec, je také malíř, designer, řezbář, bývalý divadelní profesor a byl také kapitánem armády USA během šedesátých let. Don se narodil a vyrostl v malém městečku Ozarks v Missouri. Stal se bakalářem vědeckého stupně dvojoboru divadla a umění na Southwest Missouri State College v roce 1965. Poté strávil 3 roky v aktivní službě v armádě Spojených států Amerických. Po jeho odchodu z aktivní služby v ozbrojených silách nastoupil Don studium na University of Southern Illinois v Carbondale a ukončil ho magisterským divadelním titulem v roce 1970. Poté několik let učil, než se vrátil na Southern Illinois University, kde dokončil svou celoroční práci a získal titul PhD v divadelním oboru. Tento titul obdržel v roce 1982.

Diplómky za SB

17. března 2009 v 10:39 | Karmolina |  Diplomky pro vás

Diplómek za SB od revange

16. března 2009 v 21:57 | Karmolina |  Diplomky pro měDalší diplómky

14. března 2009 v 22:20 | Karmolina |  Diplomky pro mě

FanClub plně "funkční"

14. března 2009 v 15:23 | Karmolina |  Richard Dean Anderson
Chtěli bychom oznámit všem členům našeho FanClubu RDA, že jsme již daly do provozu Fanblog RDA, najdete ho ZDE.
Doufáme, že se vám bude líbit.
Budeme se snažit pravidelně zveřejňovat veškeré info o RDA.
Více informací naleznete na Fanblogu.

Pokud ještě členy nejste, můžete se zapsat TADY.

Moje diplomky

14. března 2009 v 14:19 | Karmolina |  Diplomky pro mě
Moje diplomky

Barack Obama

7. března 2009 v 20:10 | Karmolina |  Barack Obama
Barack Obama

WASHINTON - JANUARY 26: President Barack Obama speaks after the swearing-in of Timothy Geithner (not pictured) as U.S. treasury secretary at the Treasury Department January 26, 2009 in Washington, DC. Geithner was confirmed earlier in the evening in the Senate 60 to 34 despite revelations that he had been delinquent in paying about $34,000 in taxes. From Getty Images.


Narození4. srpna 1961 (47 let)
Hawaii Honolulu, Hawaii
Politická stranaDemokratická
ManželkaMichelle Obamová
DětiMalia Ann (nar. 1998)
Natasha (nar. 2001)

Barack Hussein Obama je současný 44. prezident USA a první afroameričan v tomto úřadu. V letech 2005 až 2008 zastával úřad senátora za stát Illinois.

Osobní život a vzdělání

Barack Obama se narodil do rodiny keňského otce Baracka Husseina Obamy a americké matky Stanley Ann Dunhamové (zemřela v polovině 90. let na rakovinu, vystudovala na Havajské univerzitě kulturní antropologii). Část dětství strávil v Honolulu na Havaji. Otec od rodiny záhy odešel, neboť získal stipendium na Harvardu (po studiích se vrátil do rodné Keni, kde byl činný v místní politice, pocházel z kmene Luo, zemřel při automobilové nehodě). Od svých šesti do deseti let žil v Jakartě v Indonésii se svojí matkou a nevlastním otcem Lolo Soetorem. V roce 1971 byl poslán zpět k prarodičům na Havaj, kde mohl získat lepší vzdělání. Zde se o něj starala jeho babička Madelyn Dunhamová (zemřela 2. listopadu 2008 na rakovinu). Prarodiče mu zaplatili soukromou elitní akademii Punahou School v Honolulu. Matka se rozvedla a vrátila se na Havaj. Po absolvování Punahou School si překvapivě vybral Occidental College v Los Angeles, aby si vyjasnil svůj rasový původ. Během studia (1981) přestupuje na Columbia University, kde v roce 1983 získal titul bakaláře při studiu politologie.

Po studiích pracoval v New Yorku jako komunitní pracovník. V roce 1985 po nabídce odchází do Chicaga, aby zde působil jako terénní komunitní pracovník v největší chudinské černošské čtvrti na světě Far South Side. Po smrti 1. afroamerického starosty Chicaga Harolda Washingtona, který díky právnickému vzdělání dokázal prosadit mnoho opatření pro menšiny, se rozhodl studovat na Právnické fakultě Harvardovy univerzity, kde byl zvolen prvním afroamerickým předsedou prestižního školního časopisu Harvard Law Review.

Právnickou fakultu Harvardovy univerzity ukončil roku 1991 s vyznamenáním. V roce 1992 se oženil s afroamerickou právničkou Michelle Robinsonovou, se kterou se seznámil při školní praxi. Přes velké množství nabídek z renomovaných advokátních kanceláří se rozhoduje pro Miner, Barnhill&Galland, kde se zabýval pomocí minoritám a ochranou lidských práv. V letech 1993-2004 přednášel ústavní právo na Chicagské univerzitě. V roce 1995 napsal svou autobiografii Sny mého otce: Příběh rasy a dědictví (Dreams from My Father: A Story of Race and Inheritence), která se v roce 2004 stala bestsellerem a její mluvená verze získala v roce 2006 cenu Grammy.V roce 2006 napsal knihu Smělost naděje: Myšlenky na uskutečnění amerického snu (The Audacity of Hope: Thoughts on Reclaiming the American Dream).

Politická kariéra

Senát

Roku 1997 byl poprvé zvolen do Senátu státu Illinois, kde sloužil do roku 2004. V roce 2000 neúspěšně kandidoval do Sněmovny reprezentantů, když prohrál o 30 %. V roce 2003 pak oznámil svoji kandidaturu na post senátora Spojených států a začal pro něj pracovat skvělý manažer předvolebních kampaní David Axelrod, který pro něj pracoval i v prezidentské kampani. V demokratických primárkách vyhrává s 53% všech hlasů. Již tehdy používal volební heslo: "Yes, we can" ("Ano, my můžeme" - jako odpověď na snahu o změnu).

V roce 2004, na konventu Demokratické strany, přednesl hlavní projev sjezdu, díky kterému zaznamenal velký nárůst popularity, a v témže roce byl zvolen do Senátu Spojených států. Obdržel více než 70 % hlasů oproti 29 % jeho republikánského kandidáta Afroameričana Alana Keyese, což byl největší rozdíl v historii. Byl v pořadí pátým Afroameričanem, který se stal americkým senátorem, a jediným, který byl kdy zvolen prezidentem Spojených států.
V roce 2005 se v Senátu zaměřoval hlavně na záležitosti týkající se státu Illinois a byl členem výboru pro mezinárodní vztahy, s nímž navštívil Rusko, východní Evropu, Izrael a Irák.
Roku 2006 navštívil Afriku. V Keni, zemi původu svého otce, se nechal vyšetřit na HIV, aby tak propagoval prevenci a vyšetření této choroby. V Čadu se setkal s uprchlíky z Dárfúru, poté co mu Súdánem nebylo uděleno vízum, neboť kritizoval situaci v Dárfúru.

Jako člen Kongresu Spojených států amerických podpořil návrhy zákonů, které podporovaly větší kontrolu konvenčních zbraní a větší kontrolu využívání federálních zdrojů.
V současné době podporuje návrhy zákonů, které prosazují zpřísnění kontroly lobbistů, ale i volebních podvodů, změn klimatu, nukleárního terorismu a péče o válečné veterány.

Prezidentská kandidatura

Dne 10. února 2007 ve Springfieldu v Illinois Barack Obama oficiálně oznámil, že se bude ucházet o nominaci Demokratické strany do prezidentských voleb v roce 2008. Jeho strategie byla založená na využití internetu, přes který dostal drobné finační dary od milionů občanů. Nominačního klání se pak zúčastnil spolu s dalšími kandidáty, z nichž největší podporu získala Hillary Clintonová.Zvítězil především díky podpoře mladších, vzdělanějších voličů a afroameričanů (více než 90 % afroameričanů sympatizovalo s Obamou). Menší podporu měl u starších a manuálně pracujících občanů (zde o několik procentních bodů vedl v předvolebních průzkumech kandidát RS) a také u žen a katolíků.

Po posledních primárkách Demokratické strany (3. června 2008) v Jižní Dakotě a Montaně získal Barack Obama definitivně nominaci na prezidentskou kandidaturu (tedy překročil hranici potřebných 2118 delegátů), která mu byla oficiálně přidělena na srpnovém sjezdu Demokratické strany (25. - 28. srpna 2008) v Pepsi Centru v Denveru (Colorado). Stal se tak vůbec prvním oficiálním kandidátem jedné ze dvou největších stran, který nemá bílou barvu pleti.

Výběr kandidáta na viceprezidenta

Dne 23. srpna 2008 oznámil, že za kandidáta na místo viceprezidenta USA za Demokraty si vybral delawareského senátora Joe Bidena, který mj. v Senátu zastává post předsedy Výboru pro zahraniční záležitosti.

Televizní debaty s republikánským protikandidátem

Od počátku října do volebního dne byly naplánovány tři televizní celostátně vysílané debaty mezi prezidentskými kandidáty, které trvají zhruba hodinu a půl. Moderátor debaty vybíral různá témata a u každého po dvouminutových úvodních slovech obou kandidátů následovala pětiminutová diskuse, většinou mezi spornými body a jejich obhajobou u toho kterého kandidáta.
Debatu, která proběhla 7. října 2008, vyhrál podle bezprostředních anket mezi diváky stanic CNN a CBS Barack Obama. Duel se přitom konal za situace, kdy McCain naléhavě potřeboval zvrátit rostoucí podporu soupeře nejen na celostátní úrovni, ale i v klíčových státech, kde je souboj nejtěsnější.Podle průzkum pro CNN považovalo za vítěze Obamu 54% diváků, McCaina jen 30%. V otázce ekonomické krize měl Obama dvacetiprocentní náskok.

Vyšetřování pokusu o atentát

Americké úřady zatkly v Denveru čtyři osoby podezřelé z toho, že chtěly Obamu zabít. Oznámila to 25. srpna 2008 televizní stanice CBS 34 a mluvčí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) potvrdila, že je případ vyšetřován. Podle televize jeden ze zatčených uvedl, že chtěl střílet na Obamu z velmi výhodné pozice, puškou na vzdálenost 750 metrů. Atentát měl být spáchán 28. srpna během Obamova projevu na sjezdu Demokratické strany, který jej má oficiálně nominovat jako kandidáta na úřad prezidenta USA.

Prezident

Dne 4. listopadu 2008 zvítězil v prezidentských volbách, když porazil republikánského kandidáta Johna McCaina. Po vítězství v prezidentských volbách dne 16. listopadu 2008 na křeslo senátora rezignoval. Obama se stal 43. mužem v úřadu a 44. prezidentem USA. Historicky je vůbec prvním afroamerickým prezidentem Spojených států amerických. 20. ledna složil za přítomnosti téměř dvou milionů lidí ve Washingtonu D. C. slavnosnstí přísahu a ujal se funkce.

Foto


Barack Obama Picture Gallery

Barack Obama Picture Gallery

Barack Obama Picture Gallery

Diplomek za spřátelení pro Evelin

6. března 2009 v 21:16 | Karmolina |  Diplomky pro vás
Diplomek pro Evelin


Diplomek pro mě

6. března 2009 v 21:13 | Karmolina |  Diplomky pro mě
Diplomek


Diplomek za spřátelení pro Lady Ammie

6. března 2009 v 21:11 | Karmolina |  Diplomky pro vás
Diplomek pro Lady Ammie