Duben 2009

Záchranná mise

30. dubna 2009 v 12:31 | Karmolina |  Povídky
Jack stál uprostřed místnosti. Zdálo se mu to nebo se mu tak točila hlava. Zachytil se židle která stála vedle něj. V mlhovině viděl postavu,nevěděl zda je to skutečné. Dosedl si na židli a koukal stálé do té mlhoviny,zdálo se mu to? Nebo vidí ženskou postavu,Jack musel stále koukat pořád tam kde stála ta žena. Zdálá se mu povědomá. Už dlouho s ní nebyl,neslyšel její hlas,neviděl její štíhlou postavu. Musel zakroutit hlavou,ale stále mu nešlo vyslovit její jméno.

Přece 5let je 5let. Co ho odloučili od SG Command. Co neviděl Daniela ani Teal'ca. Pořád mu v hlavě vrtalo zda tam s ním je a proč. Koukal na ni a přemýšlel jestli má pořád ty blonďaté vlasy a ten krásný úsměv. Musel se usmát. Teprve teď si uvědomil že ho unesli,ale nezhrozil se,pořád seděl na židli a hleděl k té postavě. Díval se na ní hodinu. Než se mu z úst vydralo to co chtěl. Jack: Cátrová? Sam se pohnula, usmála se a kývla. Sam:Jacku, kde to jsme? Jack: nevím.

Sam:nějak si zapomněl že si tykáme? To už stála u něj. Jack se zvedl ze židle a koukal na ni. Usmál se. Sam: tenhle usměv znám a pousměje se. Jack ji veme do náruče a něžně ji políbí ale při druhém polibku do něj uhodí blesk ze zakňaktelu. Sam: jacku,ne! Jack spadne s bolestí dolů na zem. Sam se nad ním sklání,ale v tom vejdou do vnitř Goauldi a odvedou ji.

(Pokračování příště)

diplómek

30. dubna 2009 v 12:30 | Karmolina |  Diplomky pro mě

Moje kecy

30. dubna 2009 v 12:25 | Karmolina
Tak tady si budu wyliwat srdíčko, jinak musím poděkowat těm kdo chodí na můj blog a čtou powídky.:-) díky moc. Jinak mám pro Wás new powídku,až domyslím názew máte ji mít tady:-)mějte se. Jen ať Wás neupálí:-)když jsou ty Čarodějnice. A pro změnu zítra,se neulíbejte k smrti:-). Jinač přeji pěkného a prosluněného 1. Máje:-)
ahoj:-).

David Caruso

25. dubna 2009 v 19:03 | Karmolina |  David Caruso
David Caruso

David Caruso

Rodné jménoDavid Stephen Caruso
Narození7. leden 1956
USA Queens, New York
ManželkaCheri Maugans (1979-1984)
Rachel Ticotin (1984-1987)

David Caruso je americký televizní a filmový herec. Nejlépe známý je díky roli Horatia Cainea v seriálu Kriminálka Miami.

Životopis

Caruso se narodil v New Yorku knihovnici a vydavateli novin a časopisů. Je irského a italského původu a byl vychován jako katolík. V New Yorku také navštěvoval základní i střední školu. Je spolumajitelem obchodu s oblečením a nábytkem v Miami. Se svou druhou ženou Rachel Ticotin má dceru Gretu (1. červen 1984). Se svou přítelkyní Lizou Marquez má další dvě děti - syna Marqueze Anthonyho (15. září 2005) a dceru Palomu Raquel (16. říjen 2007).

Kariéra

Jeho filmovým debutem byla role Henryho ve filmu Getting Wasted. Později se objevil např. ve filmech First Blood, Officer & Gentlemen, Dvojčata, Hudson Hawk, Vzteklej pes a Glorie. Přelomová role přišla v roce 1993, kdy získal roli Johna Kellyho v televizním seriálu Policie New York. Na stříbrné plátno se vrátil rolí ve filmu Životní zkouška. Od roku 2002 si získává diváky jako Horatio Caine v seriálu Kriminálka Miami.

Fotky

David Caruso

David Caruso

David Caruso

ODEZVA 4.část

24. dubna 2009 v 23:08 | Karmolina |  Povídky

O dva měsíce později. Jack se utápí ve své samotě,odešel z armády a zavřel se ve srubu. Nevychází vůbec ven jen když něco potřebuje a nebo se jde opít do jedné hospody. Na základně plyne život dál. Jako by se nic nedělo. Daniela a Teal!ca převeleli j SG-9. O další měsíc později jde Jack ven a potkává Daniela s Teal'cem Ti ho samozřejmě nepoznají. Jack je ledabile oblečený a zarostlý 14týdenim strništěm. Usedá k baru a žádá o whisky.


Daniel ho zahlédne a nemůže uvěřit že je to Jack, v takovém stavu ho nikdy neviděl. Jde k němu a pozdraví ho. Jack se na něj zašklebí, zaplatí a odchází. Teal'c ho dohání. Teal'c: nemůžeš nám to dávat za vinu! Jack se na něj podívá a zařve. Jack: můžu! Armáda mi sebrala vše na čem mi záleželo. A zhroutí se. Daniel a Teal'c ho odvedou na základnu. Janet: pane bože, to je plukovník? Daniel jen přikývne.


U Samanty: Samanta se baví s Danielem když je přeruší Thor. Dany: rád sem tě poznal Sam. Sam: já tebe taky, obejme ho a dá mu pusu na tvář. Daniel se za nimi dívá, ale v tom Samantha zmizí v mlhovině. O pár hodin později v Jackově srubu. Jack se převaluje, roztáhne ruku a zarazí se když nahmatá Saminu ruku. Jack na Sam rozzářele kouká a pohladi ji po tváři. Sam se zavrtí a probere se. Sam: ahoj a polibi ho. Jack: ty nejsi? a zarazí se. Sam: ne, taky se ti zdál sen?


Jack přikývne a políbí ji. Jack: to bylo hrozné. Sam se mu dívá do očí. Sam: mě to povídej, tohle už nechci zažít a hrábne mu do vlasů. To už Jack nevydrží a líbá Sam po celém těle.


-Konec-
Možná

ODEZVA 3.část

22. dubna 2009 v 21:43 | Karmolina |  Povídky
O dva měsíce později. Sam: se baví s Jackem a v polovině věty se zarazí a zírá na příchozího. Pete: jak se máte? Sam vstane a podotkne že fajn. Pete: to rád slyším. V tom přichází Vala a Daniel. Dany: jak je? Jack: fajn. Sam se usměje. Vala: něco pro tebe máme Sam. Sam: vážně? Oba přikývnou a jdou do domu. Pete a Jack spolu venku mluví. Sam: tak co? Dany: našly jsme Asgardy. Sam: vážně!? Vstane a políbí Daniela, ten sebou ošije a zčervená, Valu jen obejme a dál se usmívá.
Sam no tak? Dany: jsou ochotni pomoci, ale něco za něco. Sam: dobře, můžu jim pomoct v boji proti replikátorům. Dany: dobře, ozveme se. Vala: měla bys připravit děti že tady nebudeš. Sam jen přikývne. Vala a Daniel chtěj odejít, ale Sam je zastaví. Sam: přemýšlela sem co když se něco stalo vaší Sam? a oni si myslí, že sem to já? Vala: o tom jsme taky přemýšleli, ale Asgardi Nás ujistili, že bude vše jak má bejt. Sam přikývne a Vala a Daniel odchází.
O pár dní později: Samanta se opře o trám srubu a kouká na Jacka a děti jak dovádějí. tohle jí bude chybět. Jack: miláčku pojď k nám. Samanta se nenechá přemlouvat a jde k min. V tom přichází Daniel. Jack zrovna líbá Sam. Daniel si odkašle, oba sebou trhnou. Dany: nerad Vás ruším, ale Sam bude muset jít s námi. Samanta přikývne, rozloučí se s dětmi. Naposled obejme Jacka a políbí ho a zašeptá mu. Sam: tolik tě miluju. A odchází z Danielem.
(Pokračování příště)


Momentka 2

21. dubna 2009 v 21:02 | Karmolina |  Momentky
Diana s matkou Terezou


ODEZVA 2.část

21. dubna 2009 v 9:05 | Karmolina |  Povídky
Doufám že se vám bude líbit:-) je to z pohledu 3osoby,na konec mám překvápko. Se těšte.
Jack tomu stále nemůže věřit, kouká na spící Sam. Leží nehnutě na lůžku. Jackovi výří hlavou tisíce otázek. Jack se na ni pořád kouká, doufá že se probere a řekne, že to byla legrace. To by pochopil. Vždyť před 3 hodinami se poprvé milovali. Jack se bojí Sam dotknout, v tom do pokoje vejdou Jane a Daniel a dívají se na Jacka jak stojí u Sam. Jackovi pomalu začínají téct slzy, nevšiml si že je někdo v pokoji. Pomalu šel k Sam a pohladil ji po obličeji, ale ten měla úplně studený.
Jack:né to není pravda. Veme ji za ruku tak jak to dělával vždycky, ta je ale taky studená, teď se Jack rozplakal naplno. Jane k němu přistoupí. Jane: Pane, nechte odejít. Jack se na ní podívá a zakroutí hlavou. Právě se mu zhroutil svět, Sam pro něj byla všechno. Pořád ji drží za ruku, jako by doufal, že vstane. Jane: ještě hodinu o nic víc a odejde i s Danielem.
Zatím u Sam. Piper: mamí koukej. Sam:miláčku to je kouzelný a pohladí ji po vlasech. V tom vidí jak jde Jack s Danielem. Samanta se zarazí. Jack na ní mávne a Sam mu odpoví úsměvem. V tom se přiřítí malí Jack s míčem a kopne ho tátovi, ten mu ho kopne zpátky. Dany: ahoj Sam jak se máš? Sam: jde to. Dany: ale vždyť si s Jackem. Sam: to jo ale potřebuji s tebou mluvit. Daniel přikývne a oba odcházejí. Sam mu skoro všechno poví. Daniel na ní hledí. Dany: takže ty nejsi!? Sam zavrtí hlavou..
(pokráčko příště)

Momentka 1

20. dubna 2009 v 12:09 | Karmolina |  Momentky

ODEZVA 1.část

20. dubna 2009 v 10:50 | Karmolina |  Povídky
Tak máme tady další povídku,doufám že se bude líbit. A když tak nechejte komentáře. Mějte se.


Sam: to by jsme neměli..pane...Jacku. Jack se na Samantu koukne a dodá: Jack: užij si to jako já. A pokračuje dál v polibcích, které mu Sam oplácí. Ve srubu: Sam: přece to.. Jack: (rozčilený) sakra, že ti to dám rozkazem! Sam zavrtí hlavou a pokračuje dál.


Druhý den ráno Jack hledá rukou Sam, ale nenajde ji. To ho vzbudí. Mezitím se probouzí i Sam a hledá Jacka, ruka jí strne když nahmatá delší vlasy. To jí úplně vzbudí. Když se otočí vyjekne. To vzbudí druhého Jacka, za kterého je provdaná. Jack Sam políbí a dodá. Jack: v pořádku? Sam: Jacku, ty máš dlouhé vlasy? Jack ji znovu políbí a dodá. Jack: včera jsme to trochu přehnali co? že si to nepamatuješ.


Mezitím u pravého Jacka. Samantu nenašel tak se vydává do práce. V tom potká Daniela. Dany: seš v pohodě? Jack: proč? Není tady Sam? Daniel se na něho podívá a v tom je dohání Teal'c. Tealc: tak co dobrý? Jack: jo v pořádku. Dany: to bych neřekl. Tealc: proč? Dany: Jacku, Sam je mrtvá. Tohle z Jackem zamává Teal'c ho tak tak zachytí.


Mezitím u Sam. Jack: na děti si snad pamatuješ? A usměje se, v tom se do pokoje vřítí malý Jack a asi 8letá Piper. Oba mami, tati a hupsnou do postele. Piper políbí mámu a malej tátu pak se střídají. Sam si s nimi hraje a v hlavě má milion otázek. Sam: to není možné.


Mezitím v sg1. Jack je na ošetřovně a kroutí hlavou. Jack: ne,to není možné, včera byla se mnou. Dany: je mi to líto, ale byla s námi na misi a tam ji zranily. Jane: a zraněním bohužel podlehla.


Jack: ne, ona žije! Aspoň ty mi to věř, Daniely! to není moje Sam. V tom se podívájí Jane, Daniel a Teal'c na sebe.


(Pokračování příště)


Čarodějky

18. dubna 2009 v 20:00 | Karmolina |  Čarodějky
ČarodějkyŽánrfantasy
Tvůrci
Constance Burge (námět, scénář),
David Jackson (režie)

Hlavní roleShannen Doherty (Prue)
Holly Marie Combs (Piper)
Alyssa Milano (Phoebe)
Rose McGowan (Paige)
Brian Krause (Leo)
Drew Fuller (Chris)
Kaley Cuoco (Billie)
Julian McMahon (Cole)
Greg Vaughan (Dan)
Dorian Gregory (Derryl)

Země původuUSA
Počet epizod178
Délka epizody42-45 min.


Čarodějky (anglicky: Charmed) jsou americký televizní seriál vysílaný v USA v letech 1998-2006 a v České republice několikrát na televizi Prima a dvakrát na Nově (poprvé v roce 2000 na Tv Nova). Domovskou stanicí seriálu je WB Television, která je součástí Warner Bros. Entertainment, největšího producenta televizních i filmových děl.
Seriál má celkem 178 přibližně třičtvrtěhodinových dílů rozdělených do osmi sezón. V době svého vysílání si v USA udržoval pětimilionové publikum a i v Česku si stále drží své fanoušky, od 14. února 2009 je seriál opět vysílán na TV Prima od první řady. Seriál má stále své příznivce v u USA i v Evropě , Českou republikou nevyjímaje.

Děj

Tři sestry - Prudence(Prue), Piper a Phoebe Halliwellovy po smrti své babičky Penny Halliwellové zjistí, že jsou čarodějky předurčeny k boji proti zlu v San Franciscu, které představují démoni z podsvětí; a ovládají tzv. Moc tří (tří sester). Tyto sestry žijí v čarodějnické linii staré 300 let a vlastní tzv. Knihu stínů plnou zaklínadel a lektvarů, popisu démonů a dalších bytostí, do které každá generace Halliwellů něco přidala. Právě na ni si mnoho démonů "brousí zuby", to se jim však až na výjimky nedaří. Kniha je pro sestry nesmírně důležitá, je jejich největší zbraní.

Ve třetí sérii zemře nejstarší sestra, čímž je zlomena Moc tří. Na scéně se ale objeví nevlastní sestra Paige, díky níž je síla čarodějek obnovena. Sestry zničí celou řadu démonů, např. Zdroj, starý 700 let. Piper si vezme Lea, světlonoše, tedy jakéhosi patrona a ochránce čarodějek, se kterým bude mít dva syny -Wayetta a Chrise - a jednu dceru - Melindu. Phoebe se provdá za Coopa, anděla lásky, a narodí se jí tři holčičky (z toho jedny dvojčata). Nejmladší sestra Paige si vezme policejního strážníka, jenž je již od prvního dílu kryje před prozrazením jejich neobvyklé moci, a budou mít syna a dvě dcery. V poslední řadě se sestry, které si změnili svou identitu, schovávají před světem, protože už nechtějí být čarodějkami.Nakonec vše dopadá tak,že jsou čarodějkami navždy-"Forever Charmed". A tím, čarodějnická linie Halliwellů pokračuje.

Fotky

Čarodějky

Čarodějky


SOUTĚŽ

14. dubna 2009 v 20:37 | Karmolina |  Soutěže
Tady je první soutěž na mém blogu, rozhodněte kde to Rickovi sluší nejvíc, známkovat se bude jako ve škole od 1 do 5. A která bude mít nejvíc bodů vyhraje, diplom bude společný.

1.OBRÁZEKNÁVRAT 4. část

14. dubna 2009 v 17:29 | Karmolina |  Povídky

Tealc se v zasedačce dohaduje s Luisou. Teal'c: ale já mu chci pomoc né mu ublížit. Luisa: to já chci taky,ale Tokru s něho mít nechci. Do toho se v mísí Jack. Jack: mě také vyléčila Tokra a přitom Tokrou nejsem! Luisa se na něho podívá a dodá. Luisa:vážně? Jack jen přikývne a odejde za Sam. Luisa: musím si to Teal'cu rozmyslet. Teal'c: do ničeho tě nenutím. Oba v stanou a jdou k bráně Luisa odchází.


O měsíc později se Daniel a Vala v parku o něčem vzrušeně bavi, v tom se k nim přidává Teal'c. Teak'c: stalo se něco? Daniel se usměje a dodává. Dany: Jackovi a Sam se narodila holčička. Teal'c: vážně? Vala přikývne. V nemocnici: Vala se naklání nad malou a celá září. Vala:můžu? Jack a Sam přikyvují. V tom vejde Daniel a Teal'c. Daniel zírá na Valu s malou a usmívá se u toho. Vala: dívejte,ta je hezká. Daniel dodá. Dany: celá po mamince.


O měsíc později se základnou rozléhá neohlášená mimozemská aktivace. Všichni běží dolů a vidí Luisu jak drží Liama v náručí celá ubrečená. Luisa: pomozte. Tealc k ní přispěchá. Teal'c: doufám že už není pozdě. O pár dní později se dozvědí že je Liam v pořádku a jsou zpátky doma. Jack a Sam se procházejí s malou a psem po parku a zahlédnou Daniela a Valu jak se objímají a líbají. O měsíc později se všichni scházejí na křtinách malé Rose Samanthy O'neillové. A Teal'c se rozhodne zůstat.


(Konec)


Tímto povídky oprawdu končí,jelikož k nim málo kdo nechává komentáře. Možná výjimečně sem něco dám. Mějte se.

OMLUVA

9. dubna 2009 v 19:01 | Karmolina
Mí milý známí, jelikož máme jiné nastavemí blogu tak mi ode dneška nejdou komentáře:-S asi se divíte,ale já na net chodím přes mobil a u kámošky sem raz za čas, tak prosím sbečka ať si mě nemažou, na blogu sem každý den,ale od rána mi nejdou komentíky. Tak mě to štwe. Díky za pochopení.

Vaše Karmolina
Ps: o powídky neříjdete.

NÁVRAT 3.část

9. dubna 2009 v 9:02 | Karmolina |  Povídky
Tak tady máme další pokračování,doufám že se bude líbit,vysvětluji vám zde proč Teal'c Jacka 2xnemusí. Nechávejte komenty.

Jack se rozhodne zeptat Tealca co se před léty stalo, Samantha mu to nechtěla říct a Teal'c věděl něco víc. Jack klepe na dveře ubikace. Teal'c: dále. Jack opatrně vejde a dodá. Jack:můžeš mi říct co sem udělal? Teal'c: ty to nevíš? Jack zavrtí hlavou a dodá že měl před pár dni nehodu a nic si nepamatuje. Teal'c se zvedá a jde z Jackem na hřbitov. Jack: co tady děláme? Teal'c ukáže na náhrobek malé dívenky, divá se přitom na Jacka a mluví.
Teal'c: pamatuješ jak se SG1 před léty rozhádala? Jack přikývne že jo. Teal'c: pohádal ses ze Sam kvůli tomu cos ji udělal na planetě P378x, pak ses tak šíleně opil a řídil opilí. Jackovi vše dojde,usedá s pláčem k hrobečku a Teal'c hovoří dáĺ. Teal'c: ale ta dívenka svůj boj prohrála a ty ses zařekl, že se k SG nikdy nevrátíš. To už si Jack vzpomněl na vše i co udělal Samantě, když byl goauld. Jack: to nemí možné.
O pár hodin později: sedí Jack v parku a v ruce drží zbraň, váhá zda to má udělat. Teal'c se obává toho nejhoršího a jde to říct Samantě. Sam: ne to ne, kde je!? Teal'c zavrtí že neví. Samanta na nic nečeká a běží za Danielem. Daniel na ně hledí,zrovna ho vzbudily. Sam: (s pláčem) Jack, on to všechno ví! Daniel zanadává vstane a jdou do parku, rozhlížejí se. V tom ho Samanta uvidí jak dává pistoli k hlavě. Samanta se rozběhne a křičí. Sam: Jacku,nee!!!
Samanta mu usedá k nohám zatahá ho za ruku a dodá. Sam:Jacku ne. Jack se dívá na jedno místo, je šeredně bílí a u hlavy má zbraň. V tom mu ji Daniel veme, Jack se dívá na Samantu. Sam vzlyká, to nám nemůžeš udělat! Jack: Nám? Samanta se na něj podívá nám. Sam: sem těhotná. Jack: ale já ti tolik ublížil. Samanta se na něj podívá. Sam: a co moje děti a tvoje dcera,oni si to nezaslouží, mají tě rády a já už ti odpustila. Tolik tě mililuju. Jack se na ni podívá obejme ji políbí a odchází spolu…
(pokračování příště)

NÁVRAT 2.část

8. dubna 2009 v 15:57 | Karmolina |  Povídky
Omlouvám se že je to krátké,ale včera sem si podvrtla koleno a tak nemám náládu. (Jinak,čtěte a komentujte,doufám že se bude líbit::-)).

Všichni čtyři došli mlčky k Bráně. Iris se otevřela a z ní vyšel Tealc s Jacobem. Jack: rád Tě vidím chlape. Tealc se na něj podívá jakože není rád,zrovna ho vyrušily z líbánek. Sam: ráda Tě vidím a sem ráda že si přišel. Tealc: taky vás rád vidím,(to mluví k Samantě,Danielovi a Vale) ti mu na pozdrav odpoví,ale Jacka nevynechal schválně. Jack jde k Samantě a obejme ji a dál mluví jako by se nic před 5ti lety nestalo. Jack: snad si půjdeš odpočinout a pak se přivítáme. Co Ty na to?

Tealc: myslím že se s vámi rád uvidím,ale Tobě sem řekl před léty vše co sem mohl! To se Vala,Daniel a Samantha na sebe podívají. Sam:měla by sem o něčem vědět? Tealc: zatím ne,jdu si odložit věci. V zasedací místnosti: Sam: co se to s ním stalo Jacku? Jack jen pokrčí rameny a dodá že neví. Tealc vejde dál, ale zarazí se,když je vidí,jak se spolu líbají. Tealc si odkašle. Samantha se od Jacka odtrhne. Sam: omlouvám se,sedni si. Tealc: ty se nemáš zač omlouvat a podívá se na Jacka.

Tealc: vy jste spolu? Jack jen přikývne a usměje se. Tealc:co potřebujete? Sam:nevím jestli ti můj otec něco neřekl. Tealc zakroutí hlavou že ne. Jack: byla tady jedna žena,že prý ji znáš. Tealc se podívá na Jacka. Tealc: a co!? Já jsem se oženil! Sam: gratuluji,ale prý se znáte z minula,nevím jak to říct. V tom zaklepe Luisa a vstoupí do místnosti. Sam: to je ona Tealcu. Tealc se otáčí a zírá na ni.


(Pokračování příště)