Čarodějky

18. dubna 2009 v 20:00 | Karmolina |  Čarodějky
ČarodějkyŽánrfantasy
Tvůrci
Constance Burge (námět, scénář),
David Jackson (režie)

Hlavní roleShannen Doherty (Prue)
Holly Marie Combs (Piper)
Alyssa Milano (Phoebe)
Rose McGowan (Paige)
Brian Krause (Leo)
Drew Fuller (Chris)
Kaley Cuoco (Billie)
Julian McMahon (Cole)
Greg Vaughan (Dan)
Dorian Gregory (Derryl)

Země původuUSA
Počet epizod178
Délka epizody42-45 min.


Čarodějky (anglicky: Charmed) jsou americký televizní seriál vysílaný v USA v letech 1998-2006 a v České republice několikrát na televizi Prima a dvakrát na Nově (poprvé v roce 2000 na Tv Nova). Domovskou stanicí seriálu je WB Television, která je součástí Warner Bros. Entertainment, největšího producenta televizních i filmových děl.
Seriál má celkem 178 přibližně třičtvrtěhodinových dílů rozdělených do osmi sezón. V době svého vysílání si v USA udržoval pětimilionové publikum a i v Česku si stále drží své fanoušky, od 14. února 2009 je seriál opět vysílán na TV Prima od první řady. Seriál má stále své příznivce v u USA i v Evropě , Českou republikou nevyjímaje.

Děj

Tři sestry - Prudence(Prue), Piper a Phoebe Halliwellovy po smrti své babičky Penny Halliwellové zjistí, že jsou čarodějky předurčeny k boji proti zlu v San Franciscu, které představují démoni z podsvětí; a ovládají tzv. Moc tří (tří sester). Tyto sestry žijí v čarodějnické linii staré 300 let a vlastní tzv. Knihu stínů plnou zaklínadel a lektvarů, popisu démonů a dalších bytostí, do které každá generace Halliwellů něco přidala. Právě na ni si mnoho démonů "brousí zuby", to se jim však až na výjimky nedaří. Kniha je pro sestry nesmírně důležitá, je jejich největší zbraní.

Ve třetí sérii zemře nejstarší sestra, čímž je zlomena Moc tří. Na scéně se ale objeví nevlastní sestra Paige, díky níž je síla čarodějek obnovena. Sestry zničí celou řadu démonů, např. Zdroj, starý 700 let. Piper si vezme Lea, světlonoše, tedy jakéhosi patrona a ochránce čarodějek, se kterým bude mít dva syny -Wayetta a Chrise - a jednu dceru - Melindu. Phoebe se provdá za Coopa, anděla lásky, a narodí se jí tři holčičky (z toho jedny dvojčata). Nejmladší sestra Paige si vezme policejního strážníka, jenž je již od prvního dílu kryje před prozrazením jejich neobvyklé moci, a budou mít syna a dvě dcery. V poslední řadě se sestry, které si změnili svou identitu, schovávají před světem, protože už nechtějí být čarodějkami.Nakonec vše dopadá tak,že jsou čarodějkami navždy-"Forever Charmed". A tím, čarodějnická linie Halliwellů pokračuje.

Fotky

Čarodějky

ČarodějkyČarodějky

Čarodějky

Čarodějky

Čarodějky

Čarodějky

ČarodějkyČarodějky

Čarodějky

Čarodějky

Čarodějky

Čarodějky

Čarodějky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí můj blog?

Super 63.9% (23)
ale jo 13.9% (5)
mno chce to víc přidat 0% (0)
ujde 11.1% (4)
ne 11.1% (4)

Komentáře

1 TeensQueen TeensQueen | 18. dubna 2009 v 20:03 | Reagovat

joo,to mám ráda :)

2 Katik93 a Lucka Katik93 a Lucka | Web | 19. dubna 2009 v 10:51 | Reagovat

Hezké fotky... i hezky opsáno...=)
Charmed forever! xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama